logo Silvarium tisk

Změna skladby lesů po kůrovci ovlivní rovněž ekonomiku spojenou s těžbou dřeva. Smrk totiž kvůli široké škále využití bude složité nahradit. BESKYDY Kůrovcová kalamita v kraji je pryč. V širším měřítku přinesla změny v druhovém složení lesů, což dělá radost hlavně ochráncům přírody. Pro lesní hospodáře už snižování ploch osazených smrky takové nadšení neznamená, zejména kvůli ekonomickému hledisku, a na pilách je to v dlouhodobém měřítku doslova otázka přežití. Naprostá většina zpracovatelů dřeva v kraji je totiž orientována na jehličnany, především na smrk. A výrobu by při přechodu na listnaté stromy museli měnit úplně od základu.

Celý článek najdete v týdeníku 5plus2.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Pokládáte zřizování NP na Křivoklátsku za ideální způsob ochrany tamní přírody?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě