logo Silvarium tisk

Bohumil Klepetko, moderátor
Těžké stroje, které odklízejí pokácené stromy, rozbrázďují a devastují les v libereckých Karlinkách. Podnik Státních lesů, který práce organizuje, slibuje, že až tato činnost skončí, všechno bude uvedené do původního stavu. Obyvatelé Karlinek tomu ale nevěří a podali podnět inspekci životního prostředí.

Josef Slabý, redaktor
Práce v Karlinkách začaly po Novém roce a potrvají odhadem do poloviny dubna. V okolí vytěžených stromů rostou mladé nové stromky, a právě proto tady těžba probíhá.

Jaroslav Čadský, lesní správce Lesní správy Ještěd
Místy se to prosvětluje proto, aby se ta přirozená obnova podpořila.

Josef Slabý, redaktor
Místní chodí do městského lesa pravidelně běhat na procházky, přes letní měsíce na houby. Nikomu se způsob probíhající těžby nezamlouvá. Na neoznačených lesních cestách zůstávají po těžkých strojích vyryté koleje, a to až několik desítek centimetrů hluboké.

Jan Dušánek, obyvatel Kalínek
Jak válečná zóna. No, my, co běháme v lese nebo chodíme do lesa, tak nám to samozřejmě emocionálně zaprvý a za druhý těžká technika, bahno, že jo, tak to vadí, tak to je jasný.

Josef Slabý, redaktor
Leoš Hájek z karlínek podal podnět České inspekci životního prostředí, která se případem těžby bude v následujících týdnech zabývat.

Leoš Hájek, obyvatel Karlínek
Bych byl rád, kdyby ty lesy na to zafungovaly nebo zareagovaly a napravily ten stav, ale tím způsobem, kterým je, protože teď opravdu dochází k devastaci a dochází i poškození těch kořenových systémů.

Jaroslav Čadský, lesní správce Lesní správy Ještěd
Dalo by se to dělat ručně, musel by se použít kůň, případně traktor, to by vznikly taky koleje, ale bohužel koně dneska v lesním hospodářství prakticky nejsou.

Josef Slabý, redaktor
Lesům České republiky, konkrétně samosprávy Ještěd, za devastaci lesa při těžbě. Případně hrozí od inspektorů milionové sankce. Josef Slabý, Česká televize, Karllinky, Liberec.

ČT 1 

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Pokládáte zřizování NP na Křivoklátsku za ideální způsob ochrany tamní přírody?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě