logo Silvarium tisk

Dotační program „Podpora adaptačních opatření na změnu klimatu v roce 2022“ umožňuje předcházet negativním dopadům změny klimatu nebo jak se vypořádat se zhoršujícím suchem a dalšími následky.

Rada Jihomoravského kraje ve středu 6. dubna 2022 schválila v 1. kole výzvy dotačního programu přidělení dotace v celkové výši 9,4 milionu korun, tu rozdělí mezi 102 žadatelů. Konečné slovo bude mít dubnové zastupitelstvo.

Celý článek najdete zde

Komentáře  

+2 # schutzmeister@iex.cz 2022-04-07 11:08
"DT 2 je zaměřen na podporu následné péče o vysazenou zeleň , výchovné a opravné řezy "

Nejvíc by pomohlo, aspoň u nás, s prvním jarním dnem zlikvidovat silničáře. Kam se hrabe kůrovec či globální změna klimatu - takovej jarem nabuzenej silničář dokáže za 5-10 let zlikvidovat prakticky jakoukoliv zeleň svým "odborným" ořezem.
U nás tedy něco naprosto neskutečného, každý jaro zvracím, když míjím ty houbama obrostlý původně nádherný aleje čehokoliv, co nikdy k silnici ani nedosáhlo. Dolámaný torza a kolem banda v oranžovejch vestách, nakládajících polínka - kampak je asi vezou ? do služebních dodávek. Nedělá jim problém uříznout 20 cm větev javoru nebo jabloně rostoucí do pole, protože plyn bude drahej. A po pár letech to veznou u pařezu, jsou to přeci vyhnilý nebezpečný torza. Vždyť pak jistě za těžký dotace nějaký spolek zasadí jiné, aby silničář v zimě nemusel mrznout.
Děs, děs a zase děs. Ruky jim usekat, huby zacpat polínkama. Na to žádný DDT ještě nevynašli.

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Souhlasíte s pokutami pro myslivce za nesplnění minimální hranice lovu určené státem?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě