logo Silvarium tisk

Návrat armády do bývalého vojenského prostoru Ralsko na Českolipsku je zase o něco reálnější. Ministerstvo obrany už totiž začalo jednat s Libereckým krajem o převedení někdejšího armádního Letiště Hradčany a okolních pozemků do majetku Vojenských lesů a statků. Začátek jednání potvrdil liberecký krajský úřad.

Celý článek najdete zde

Komentáře  

0 # lesmistr 2022-04-29 10:01
Armáda ČR, respektive Česká republika, MUSÍ mít nějaká záložní letiště. Jediný, kdy vyhrožuje, že se vrátí=znovu budou okupovat, jsou Rusové. A předvádějí to nyní názorně.
Starosta Ralska z Babišova hnutí hraje, stejně jako jeho majitel, tzv. na city. A zdá se, že mu to částečně daří.

Obyvatelé Příbora, Čáslavi, Pardubic a dalších měst také "snášejí" přítomnost vojenských letišť. Pokud se máme bránit útokům Ruska, nejde to jinak. Navíc, záložní letiště nemá takovou leteckou aktivitu, jako letiště pro stát zásadní.

Pokud si starosta myslí, že by bylo Ralsko "první na řadě", lze ho ubezpečit, že v případě napadení Rusy nebude první jenom Ralsko, ale první budeme všichni.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Pokládáte zřizování NP na Křivoklátsku za ideální způsob ochrany tamní přírody?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě