Starosta Dan Ramzer se i letos vydal do terénu spolu s lesním hospodářem Radimem Seifertem. Společně navštívili městské lesy na Větrově a na Střelnici, kde hodnotili jejich aktuální stav a plánovali další péči.
„Je jaro a opět jsme vyrazili do lesa zkontrolovat, jak se našim lesům daří. Na Větrově jsme získali lokalitu, kde chceme nově podpořit růst dubů a borovic. Během Velikonoc zde proběhla dobrovolnická brigáda, díky níž se povedlo vyčistit velkou plochu lesa od náletových dřevin. Následně tu vybudujeme oplocenku, která ochrání mladé stromky od okusu vysoké zvěře a umožní jim bezpečný růst. Naším cílem je pěstovat kvalitní smíšený porost pro budoucí generace,“ uvedl starosta Dan Ramzer.
Celý článek najdete zde.

















Komentáře
Nejhorší směs, co může lesník vymyslet, je borovice s dubem.
Je to, jako sázet brambory s rajčatama...
Vzájemně si konkurují pod zemí i nad zemí, podporují růst netvárných jedinců a podporují vysychání půdy.
I to bude důvod, proč neexistuje dubo-borový stupeň.
Minimálně je třeba přidat ještě buk nebo smrk, nebo olši na vodě.