Je to poprvé, kdy se lesníci takto veřejně postavili proti některým omezením plynoucím z ochrany přírody, proto se nedivím emotivní reakci signatářů otevřeného dopisu , nemohu ale akceptovat, aby mě v domnění beztrestnosti obviňovali bez důkazů a korektní diskuse ze lži.
Celou zprávu najdete zde.
Jan Václavík: Reakce Lesnicko-dřevařské komory na Otevřený dopis k těžbě ve Ždánickém lese a kampani Hospodaříme s odpovědností (ekolist.cz)
Monitoring médií
- čtvrtek 25. červen 2026
- V Č. Švýcarsku platí vysoký stupeň nebezpečí požáru, lidé mohou jen na stezky (ČTK)
- Lesy Českého Švýcarska před kůrovcovou kalamitou a po ní na srovnávacích fotografiích (medium.seznam.cz)
- Hasiči bojovali nad ránem s požárem chaty i lesa (hasicovo.cz)
- Voda z Moravy pomáhá zmírnit sucho v lese u Hodonína (lesycr.cz)
- Nová přírodě blízká opatření pomohou krajině zadržet vodu i lépe odolávat suchu (hustopece.cz)
- středa 24. červen 2026
- Hnutí Duha podalo žaloby na Macinku a Turka kvůli údajně poškozujícím výrokům (ČTK)
- V parku České Švýcarsko platí kvůli nebezpečí požáru zákaz vstupu do lesa v noci (ČTK)
- Spor o požár v Českém Švýcarsku pokračuje, chalupáři s verdiktem nesouhlasí (decinsky.denik.cz)
- Požár lesa na Pardubicku. Na místo vyjela i velkokapacitní cisterna (pardubicky.denik.cz)
- V Brně a okolí hrozí požáry. Meteorologové vyhlíží také extrémní vedra (brnensky.denik.cz)

















Komentáře
Přesvědčovat přesvědčené těžké nebývá.
Jenom mě pak uniká, k čemu ta akce je ?
A argumenty - neargumenty - kde je pravda, že ? - pro nepřesvědčené je ta akce podaná jako v tom Mrazíkovi, jak Ivan s medvědí hlavou jde dělat dobro dětem v lese. Výsledek ? Vlkodlak, vlkodlak, spas se kdo můžeš.
Problém nejsou argumenty, ty má každej svý, ale image podniku - a tady jsou Lčr pořád za vlkodlaka.
To není obecně o lesnících, je fůra majetků kde to jde moderně, ekonomicky i ekologicky.
Ale státní podnik místo úpravy hospodaření platí joudy, kteří vás přesvědčí, že to děláme 300 let správně a nic nového zavádět nepotřebujeme.
Lesník má makat v lese a propagaci má dělat agentura, která s tím má zkušenosti.
A čím víc v tom budou rejpat, tím horší propagace.
Kde je dneska "Soutok všem" a podobní ?