logo Silvarium tisk

Po 1,5 vegetační sezóně je centrum požáru v Pravčickém dole zcela zarostlé břízami, které mají místy i více než metr (já mám pro srovnání, které jsem použil místo krabičky sirek, 180 cm). Fotky jsou skutečně z identických míst focených v říjnu 2022 a včera.

Kdyby tam nestály zbytky torz ohořelých smrků, skoro by se nepoznalo, že tam byl nějaký požár. Půda porostlá mechy bránícími erozi, bříz miliony.

Celou zprávu najdete zde.

Komentáře  

+16 # Přemek 2024-06-22 10:41
Hruška a jemu podobní zelení parazité(jezdí střílet zdarma do NP Šumava)si z tzv.ochrany přírody(různé granty atd.) udělali byznys, bez otázek na výsledek jejich parazitování. Viz. NP Šumava,kde nechali úmyslně a velkoplošně zlikvidovat kůrovcem z jejich strany nenáviděnými smrky,aby za několik let dávali za úspěch obnovu stejných smrkových porostů,spíše řídkého lesa.To vše za obrovskou cenu.
+15 # Starý 2024-06-21 07:24
"TERNO" tak zrušme hasiče, zapalme všechny lesy a konečně zde bude ten správný les !!!!, ten co chceme, že páni vědci ????

JEN VÍCE TAKOVÝCHTO "DOBRÝCH" A BEZPRACNÝCH NÁVODŮ K "PŘIROZENOSTI LESA"

A ještě k tomu vyzdvihujme tímto práci podpalovačů lesů a neodpovědných návštěvníků lesů.

Za svůj život jsem se setkal s kdečím, ale ani za komančů tu tak skvělé názory a návody nezaznívaly.

TAK LESU ZDAR ....pro nové generace.....

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Souhlasíte s pokutami pro myslivce za nesplnění minimální hranice lovu určené státem?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě