logo Silvarium tisk

Marcela AUGUSTOVÁ, moderátorka
U obce postižené požárem v Českém Švýcarsku by mohly čerpat peníze na obnovu od příštího týdne. Celkem je připravených 100 000 000 Kč. Po setkání se starosty to řekla ministryně životního prostředí Anna Hubáčková. Všechny národní parky v Česku teď podle ní přehodnotí zásady péče. Zvýšit se musí bezpečnost. Starostové si stěžují třeba na suché stromy, které ohrožují domy a silnice.

Anna HUBÁČKOVÁ, ministryně životního prostředí /nestr. za KDU-ČSL/
Musíme lépe akcentovat prvek bezpečnosti, návštěvníků, prvek bezpečnosti nemovitostí, které v národním parku jsou. Tímto myslím především nemovitosti občanů a obcí.

Jan KOLÁŘ, starosta Krásné Lípy /nez./
A to je konkrétně odstranění suchých stromů v těsné blízkosti obydlí. To teď nemyslíme nějaké protipožární pásy pětisetmetrové a podobně, o kterých se třeba někdy budeme bavit dál nebo jak nastavit ta opatření, ale opravdu aby to byly ty kontaktní porosty, který sahají na chalupy, a těch je řada.

Marcela AUGUSTOVÁ, moderátorka
Anna Hubáčková, ministryně životního prostředí za KDU-ČSL. Pěkný večer.

Anna HUBÁČKOVÁ, ministryně životního prostředí /nestr. za KDU-ČSL/
Dobrý večer.

Marcela AUGUSTOVÁ, moderátorka
A Petr Zahradník z Výzkumného ústavu lesního hospodářství a myslivosti, vítám vás.

Petr ZAHRADNÍK, Czech Forest think tank, lesní inženýr, Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti
Dobrý večer.

Celou zprávu najdete zde

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Anketa

Považujete za správné, že Lesy ČR stáhly námitky k záměru vyhlášení NP Křivoklátsko?

Poslední komentáře

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě