logo Silvarium tisk

Zvýšená četnost a rozsah lesních požárů kvůli většímu suchu a vyšším teplotám dělají hasičům vrásky na čele. Lesní požár v Národním parku České Švýcarsko v roce 2022 byl největší požár v novodobé historii Česka a pro hasiče to byla velká zkušenost. Na podobné rozsáhlé lesní požáry je potřeba se pořádně připravit, taková je realita. Hasiči upozorňují, že aktuální legislativa na požární prevenci moc nedbá. Kromě sucha a tepla se rizika lesních požárů zvyšují i s tím, že rozsáhlé lesy jsou pro hasiče obtížně dostupné a v lesích nejsou zdroje hasební vody.

Celý článek najdete zde

Komentáře  

+4 # Starý 2024-06-11 11:34
Oheň - voda patří k sobě, ale požadavky hasičů jdou již do extrému.
Tak jen dobrá rada pro ně, raději starší, ale menší a obratnou techniku a z hlediska ohně nenechávat vyhořet, ale včas hasit !!!

Nejsme na širokých pláních, ale v českém prostředí.

Osobně, hasiče jsem dříve v lese potkával, chodil pěšky, kontroloval /neměl mobil, auto, čtyřkolku, ale byl v obraze/....dnes, má techniku, v lese není vidět a stále se věnuje soutěžím a nesmyslům, o skutečné práci, zkušenostech z lesa, pozorování a pokoře to není.
+5 # schutzmeister@iex.cz 2024-06-11 19:18
Jestli by spíš neměli nastudovat, jak se hasí v rozsáhlých nepřístupných lesích ?
Na Sibiři, v Kanadě nebo Jelewstonu vyskáčou hasiči z vrtulníku v jakémkoli terénu, s motykama a motorovkama.
Žádný hadice tam nepoužívají.

https://www2.gov.bc.ca/gov/content/safety/wildfire-status/wildfire-response/wildfire-personnel-and-response-tools/wildfire-crews/initial-attack-crews

" Posádky Rapattack jsou cvičeny ke slaňování z vrtulníku do oblastí, které jsou těžko dostupné pěšky nebo autem a kde v blízkosti nejsou žádné vhodné přistávací plochy pro vrtulníky."
+2 # schutzmeister@iex.cz 2024-06-11 19:39
Pekelníci v akci.

https://www.youtube.com/watch?v=vOuO4u-d4kI

https://www.youtube.com/watch?v=xJzplWwXs4Q

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Souhlasíte s pokutami pro myslivce za nesplnění minimální hranice lovu určené státem?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě