logo Silvarium tisk

iF DESIGN AWARD se uděluje od roku 1954 a je jedním z nejvýznamnějších a nejprestižnějších světových ocenění za design. Celosvětově uznávaná cena iF DESIGN AWARD je považována za symbol vynikajícího designu. Držitelé této ceny budou oslavováni na akci iF DESIGN AWARD NIGHT 2024, která se koná v pondělí 29. dubna 2024 ve Friedrichstadt-Palastu v Berlíně.

Porota věnovala zvláštní pozornost funkčnosti a použitelnosti informačního systému PONSSE Opti 5G. Uživatelské rozhraní usnadňuje práci operátorů lesnických strojů a poskytuje další informace o těžbě včetně odpracovaných hodin operátora, produkce, provozu stroje a spotřeby paliva.

„Systém Opti 5G byl navržen s ohledem na snadné používání, aby se snížila kognitivní zátěž operátora lesnického stroje a zvýšila se produktivita. Uživatelské rozhraní v našem projektu bylo zcela přepracováno, aby vyhovovalo dnešním i budoucím potřebám lesnického průmyslu. Hlavními faktory, ze kterých vycházel vývoj systému Opti 5G, jsou návrh založený na průzkumu mezi uživateli a rozsáhlé testování výsledků,“ říká Juha Inberg, ředitel výzkumu a vývoje a technologický ředitel ve společnosti Ponsse.

„V průběhu projektu jsme se zabývali potřebami operátorů a vlastníků lesnických strojů, služeb údržby a pil,“ říká manažer UX Panu Johansson.

„Tato cena je určena všem, kteří se účastnili vývoje softwaru systému 5G.  Vývoj softwaru je téměř vždy výsledkem úsilí velké skupiny lidí. Software je jádrem moderních lesnických strojů. Jeho úkolem je usnadnit používání a zvýšit efektivitu ovládání stroje. Uživatelský prožitek hraje důležitou roli také ve zlepšování účinnosti, zvládání práce a pohodlí. Vývoj ve společnosti Ponsse se zaměřuje na porozumění potřebám uživatelů,“ říká pan Inberg.

V roce 2024 bylo do soutěže zasláno celkem 10 800 produktů a projektů z 72 různých zemí. Letos v porotě iF zasedlo 132 předních odborníků na design z 23 zemí.

TZ Ponsse

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Souhlasíte s pokutami pro myslivce za nesplnění minimální hranice lovu určené státem?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě