logo Silvarium tisk

Přemnožená zvěř škodí Křivoklátsku a je třeba ji redukovat. Takový byl jeden z hlavních argumentů, který předložila ministryně životního prostředí Anna Hubáčková (za KDU-ČSL) zastupitelům Středočeského kraje, když jim na posledním jednání v tomto týdnu předestřela, v jaké fázi je proces vyhlašování národního parku. Vzniknout by měl na 16 procentech stávající chráněné krajinné oblasti a zahrnout má nejvzácnější lesní lokality. Cílem je vytvořit bezzásahové území a zásadně změnit hospodaření ve zdejších lesích. To je druhý hlavní argument. Proti se ale stále staví obce z okolí.

Celý článek najdete v deníku Právo

Komentáře  

+20 # Lynx 2022-06-30 22:34
Ta ženská je neuvěřitelně hloupá a proto papouškuje našeptaná "moudra" od ekofanatiků

Předvolební sliby fuč a povolební činnost vesměs destruktivní.
Lhala i o Bečvě, bojí se sáhnout na Geusse a už vůbec nedokáže zpacifikovat zelené fanatiky na ministerstvu.

https://www.youtube.com/watch?v=nX5xnn54Foo&t=233s
+25 # Přemek 2022-06-01 19:39
Tito zelení fanatici a parazité si hledají jen zástupné problémy a lžou,včetně jejího náměstka Dolejského,a po vyhlášení bude hodně věcí jinak. Zažil jsem to při vzniku NP Šumava na Prášilech. Po vzniku parku dojde k omezení lidí,rozšíření tzv.zakázaných zón, zákaz sběru lesních plodů, zákaz palivového dřeva, ztráta práce v lese a nápor tisíců turistů. Na ˇ3umavě jsou kopce holé, tetřev je na vyhynutí,tetřívek vyhynulý a v lese hnijí stovky tisíc kubíků dřeva(paradox v dnešní energetické krizi). Nyní začali řádit tito zelení parazité na Boubíně a je tam zákaz vstupu. Grant na zadržování vody na Šumavě(150 milionů!!)je další komedie,když jsou kopce bez lesa. Co čekat,když ředitel Hubený na kameru řekne,že na holině a ve stojatém lese je stejné klima a náměstek Kozel prohlásí,že největší harvestory,které tam těží jsou šetrnější než koně,protože ty dělají svými podkovami větší škodu.
+31 # bergfreund 2022-06-01 13:43
...Vážená p. Hubáčková....z vlastní zkušenosti vím, že lesu víc škodí MŽP a její ministři a náměstci než všichni jelení atd....viz působení Vašeho poradce exministra Ambrozka / ten se bál i jednat s obcemi/ tak tam posílal míkala Míku...nakonec musel dát příkaz expremier Spidla..aby se na utajeném jednání,kam přijel zadem přes kuchyn v cyklistickém..potkal se starosty..takové máte poradce.....,, další exministr Brabec...hotová zkáza pro živ.prostředí... tj tragický obrázek....hnus za naše peníze... :-x :-x

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Souhlasíte s pokutami pro myslivce za nesplnění minimální hranice lovu určené státem?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě