logo Silvarium tisk

Městské lesy Hradec Králové hodlají dodat na předvánoční trh v krajském městě až 2500 kusů vánočních stromků. Je to na úrovni loňského roku. S prodejem stromků, které budou z lesa i z plantáží, lesníci začnou v pátek 1. prosince. Ceny smrčků, borovic a jedlí měnit nebudou, podle druhu je budou prodávat jako loni za 250 až 600 korun za stromek bez ohledu na jeho výšku. Mírně dražší bude od hradeckých lesníků vánoční kapr.

Nejméně bude letos v nabídce jedlí z plantáží. "Bude jich maximálně 200 kusů, protože roste nejdéle, přibližně osm let. Nejvíce bude smrku pichlavého a borovice černé, u obojího bude k mání 500 až 1000 kusů. Stromky budeme řezat průběžně, podle odbytu," uvedl dnes ředitel městských lesů Milan Zerzán.

Smrk ztepilý bude za 250 korun, borovice lesní za 300 korun. Borovice černá a smrk pichlavý budou po 400 korunách. Za jedli kavkazskou zájemce zaplatí 600 korun, ostatní jedle budou za 500 korun.

Prodej začne v pátek v hájovně Marokánka, od pondělí 4. prosince budou lesníci stromky prodávat v hájovně U Zeleného sloupku. Na obou místech budou stromky nabízet až do vyprodání zásob.

Městské lesy na 21. až 23. prosince chystají také prodej vánočních kaprů vylovených ve vlastních rybnících. Hradeckého kapra si lidé budou moci koupit na sádkách u rybníka Datlík, u hájovny Zelený slupek, před starou radnicí na Velkém náměstí a u obchodních center Orlice park a Atrium.

Cena za kilogram kapra bude přibližně 135 korun po loňských 130 korunách.

Kapra a jeho dovoz si lidé budou moci u Městských lesů opět objednat po internetu. Objednávky budou lesníci přijímat od 1. do 19. prosince. "Zákazníci si budou moci vybrat váhovou kategorii, počet kusů, datum doručení a způsob platby. Platit bude možné kartou nebo hotově při převzetí," uvedl Zerzán.

Městské lesy Hradce Králové mají rozlohu 3800 hektarů a slouží hlavně k rekreaci jeho obyvatel. Ročně je navštíví asi milion lidí. Lesy spravuje městská společnost Městské lesy Hradec Králové.


ČTK

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Kterou z hlavních změn v návrhu novely lesního zákona byste nejvíce přivítali?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě