logo Silvarium tisk

Statistická data, která udávají, že Češi loni odnesli z lesů houby a další lesní plody v hodnotě téměř osmi miliard korun, vzbudila emoce mezi soukromými vlastníky lesů. Upozorňují, že řada lesníků po kůrovcové kalamitě naopak zůstává bez příjmů, jejich benevolenci a společenskou roli stát nereflektuje a plánuje jim zvýšit daně.

Celý článek najdete zde

Komentáře  

+10 # Starý 2023-08-20 08:22
Chlapi, lesníci a novináři, že začali růst.....
V lese jsem v pondělí nechal evidentně velké hřiby na výtrusy, bylo vidět, že jiný význam nemají.
Páni "obecní uživatelé" lesa jsou ovšem všemocní a tak si tam na čtyřkolkách dojeli houby pokrájeli aby zjistili stav na..vno a nechali je na místě.
To že zde nejsou žádné cesty jim nevadí, však po zalesněných plochách a mezi stromy kličkovat čtyřkolkou je dobrodrůžstvi.
Tak díky páni z Mze za novou propagaci volného vstupu do lesa.
MÁM V LESÍCH NOVÝ FENOMÉN.

ASI SI TAKÉ NA STARÁ KOLENA KOULÍM ČTYŘKOLKU A PŮJDU SI DO BUDOVY MZE A NA VAŠE SOUKROMÉ POZEMKY ZAKLIČKOVAT A ZAŘÁDIT....JEN MI TAM PROSÍM NARAFIČTE ALESPOŇ PÁR KVĚTINÁČŮ SE STROMKY ABYCH MĚL POČEM JEZDIT....RÁD BYCH POZNAL STEJNÝ POCIT NAŠICH NÁVŠTĚVNÍKŮ LESA PŘI HUBAŘENÍ...

Holt chci mít také ten správný pocit jak naši spoluobčané.
Ti určitě platí daně tak jak já ....tak, ať si jsme rovni.
Trestat mne nemůžete, "ústava ČR", nám dává stejná práva.
Pokud nevěříte, zvu vás pane ministře na návštěvu do mých lesů, v kolejích po čtyřkolách se dobře hospodaří .....
NÁZORNÁ UKÁZKA VÁM NEUŠKODÍ.
KAMARÁD KTERÉHO JSEM POZVAL DO MÉHO LESA NA HOUBY, ASI UŽ PŮJDE JEN DO NÁRODNÍHO PARKU, ŘÍKAL, ŽE TAM SNAD JEŠTĚ TO UJDE...ALE VŠEHO DO ČASU .... NÁŠ MODERNÍ NÁROD JDE VE VYMOŽENOSTECH VPŘED A TO TYCHLEJI JAK ZA KOMANČŮ....JAK VIDÍM V POSLEDNÍCH LETECH
Jen stařec se nestačí divit, co jej ještě potká a vidíte ono to jde ... ty novinky jsou neskutečné, JISTĚ " pozitivní pro národ"... a pro les .....KOMU NA NĚM ZÁLEŽÍ ????
VLÁDĚ..jistě, ta dbá daně nám zvýší, řádně zvalorizuje a rychle vybere !!!!
PŘECI NEBUDE ŠETŘIT DAŇOVÉ POPLATNÍKY A ZEJMÉNA NEPLÁTCE....A LES, TEN SE LEHCE MONITURUJE A NELZE JEJ ODKLONIT ŽE PANE TOPOLÁNKU, FIALKO A DALŠÍ MACHŘI Z ODS.

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Souhlasíte s pokutami pro myslivce za nesplnění minimální hranice lovu určené státem?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě