logo Silvarium tisk

Hořící les u Žehrova na Mladoboleslavsku pomáhá hasit vrtulník s bambivakem, zásah potrvá celý den. Hasiči přes noc i pomocí dronu místo monitorovali. Na zhruba hektarové ploše začalo hořet ve čtvrtek večer. V těžko přístupném terénu, kde jsou i skály, nyní pracuje kolem 20 hasičů, vrtulník už zajistil několik desítek shozů vody. ČTK to dnes řekl mluvčí středočeských hasičů Jan Sýkora.

Oheň byl ve čtvrtek přibližně na ploše 100 krát 100 metrů. „Přes noc se nikam zásadně nerozšířil," uvedl Sýkora. Zásah podle něj komplikuje velmi rozmanitý terén, navíc se hoření šíří i zemí skrze lesní hrabanku. Obtížné proto bude i dohledávání ložisek požáru a dohled nad místem, do kterého se zapojí i dobrovolní hasiči, může trvat i několik dní.

Ve čtvrtek večer dorazilo k požáru lesa šest jednotek hasičů, přiletěl i policejní vrtulník s bambi vakem na vodu. Hasiči vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu ze čtyř kvůli většímu počtu zasahujících jednotek. Hašení požáru postupovalo kvůli těžkému terénu a tmě pomalu, přístupové cesty byly zatarasené popadanými stromy.


ČTK

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Souhlasíte s pokutami pro myslivce za nesplnění minimální hranice lovu určené státem?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě