logo Silvarium tisk

Hasiči dnes odpoledne likvidovali požár v lese poblíž Domašova u Šternberku na Olomoucku, kde v obtížně přístupném terénu hořela hrabanka na ploše 50krát 100 metrů. Příčinu požáru zjišťuje vyšetřovatel. Oheň nezpůsobil žádnou škodu. ČTK to dnes sdělila mluvčí hasičů Lucie Balážová. Jde o letošní první větší požár lesa v Olomouckém kraji.

Hrabanka podle Balážové hořela na skále v příkrém terénu. Hasiči požár likvidovali několika proudy vody. Povoláni byli i hasiči specializovaní na lezení, kteří se slanili k ohniskům a dohasili je. „Na místě kvůli dopravě vody zasahovalo deset jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Využili jsme přírodní zdroj vody," uvedla Balážová.


ČTK

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Souhlasíte s pokutami pro myslivce za nesplnění minimální hranice lovu určené státem?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě