logo Silvarium tisk

Zhruba dvě desítky profesionálních a dobrovolných hasičů zasahují dnes u požáru lesního porostu v katastru obce Nová Hradečná na Olomoucku. Hoří travní porost a část malých jehličnatých stromků, informoval mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Požár zasáhl plochu o rozloze přibližně 100krát 20 metrů, požár je již lokalizován. Jde o letošní první větší požár lesa v Olomouckém kraji.

„Operační středisko HZS Olomouckého kraje k likvidaci na místo postupně vyslalo profesionální hasiče stanice Uničov a z řad dobrovolných jednotek Nová Hradečná, Troubelice a Libina. Jednotky pokračují v postupném procházení, prolévání doutnajících a žhnoucích míst, zároveň důkladnou vizuální kontrolou dohledávají skrytá hoření,“ uvedl mluvčí hasičů. Příčina požáru i výše škody se zjišťuje.

Loni zaměstnaly požáry lesa hasiče v Olomouckém kraji především na jaře a v polovině roku. Mezi největší patřil v červenci rozsáhlý požár ve vojenském prostoru Libavá nedaleko Staměřic na Přerovsku, u kterého zasahovalo 80 hasičů. Zasáhl tehdy plochu o rozloze zhruba 800krát 300 metrů, hustý dým pozorovali lidé ze vzdálenosti až dvou desítek kilometrů. Na Libavé likvidovali hasiči velký požár lesa také loni v březnu, oheň tehdy zasáhl plochu o rozloze přibližně 400krát 400 metrů, vyhlášen byl třetí stupeň požárního poplachu.

ČTK

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Jaký podíl na obnově u vás tvoří přirozená obnova?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě