logo Silvarium tisk

Hasiči na Vsetínsku zasahovali v sobotu večer u požáru lesa v obci Růžďka na Vsetínsku. Oheň zasáhl plochu lesní školky o velikosti 150 krát 150 metrů, na jeho likvidaci se podílelo osm jednotek hasičů. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu, informovala na sociální síti mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková. Požářiště po uhašení až do nočních hodin střežili dobrovolní hasiči.

K požáru lesa vyrazili hasiči kolem 18:00. „Postupně bylo k požáru vysláno osm jednotek s deseti cisternami a čtyřkolkami z Jablůnky a Bystřičky. Po příjezdu na místo hasiči průzkumem zjistili, že požár zasáhl lesní školku a rychle se dál šířil. Hasiči ihned k likvidaci požáru nasadili celkem deset útočných proudů vody,“ uvedla mluvčí hasičů.

Zhruba po půl hodině měli hasiči požár pod kontrolou, podařilo se jim zabránit jeho další šíření. „Poté hasiči prolévali zbylá ohniska. Velitel zásahu tak mohl začít redukovat počet jednotek, které začaly postupně odjíždět zpět na své základny. Samotná likvidace požáru byla vyhlášena v 19:22,“ dodala mluvčí.

Zbylé jednotky se poté vrátily zpět na své základny, dohled nad požářištěm převzali až do pozdních nočních hodin místní dobrovolní hasiči. Příčinu požáru zjišťuje vyšetřovatel hasičů ve spolupráci s policií. Škodu bude vyčíslovat majitel pozemku.

ČTK

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Souhlasíte s pokutami pro myslivce za nesplnění minimální hranice lovu určené státem?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě