logo Silvarium tisk

Nové vyšetřování české kanceláře organizace Greenpeace a občanské iniciativy Živý les pro živý region ukázalo, že dřevo ze Ždánického lesa se vozí do rakouského městečka Lenzing do stejnojmenné firmy Lenzing AG , předního světového výrobce viskózy a dalších vláken pro textilní průmysl. Nové zjištění na dotaz Greenpeace potvrdil přímo viceprezident firmy pro vztahy s globální veřejností, globální komunikaci a reportingy o udržitelnosti. Vývoz nezpracovaného dřeva za hranice přitom nedávno odmítli ministr životního prostředí Petr Hladík a ministr zemědělství Marek Výborný , kteří jsou za hospodaření v českých lesích a za jejich ochranu zodpovědní.


Celý článek najdete zde.

Komentáře  

0 # schutzmeister@iex.cz 2024-06-21 11:59
" Zástupce vedení se snažil přesvědčit přítomné starosty o potřebě kácení lesa a tvrdil, že 90 % vytěženého dřeva zůstává v našem regionu "

Na tom je spíš zajímavá jiná věc.
Vlákninu jinam, jak za babku Lenzingu neprodáte - problém je v tom, že Lenzing inzeruje, že nepřijímá žádné dřevo bez FSC certifikace. Tu Lčr nemají - takže jak to dělají, že ? :cry:
Pak se těžko divit, že FSC nepotřebují.
A úplně jiná věc je, co se děje s kulatinou, protože jediný zpracovatel je široko daleko DYAS. Takže žádná čína ? Žádná India či překližkárna v Bosně ?
Jestli ne, tak na co to obchodní oddělení platí ? :sad:

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Souhlasíte s pokutami pro myslivce za nesplnění minimální hranice lovu určené státem?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě