logo Silvarium tisk

Na Klokočné, kde Lesy ČR už od roku 1992 podporují a využívají toho, co příroda nabízí, se 30. října setkal finský velvyslanec Pasi Tuominen s generálním ředitelem Lesů ČR Daliborem Šafaříkem a Patrikem Mlynářem, vrchním ředitelem sekce lesního hospodářství Ministerstva zemědělství. „Diskutovali jsme o rentabilním hospodaření v souladu s přírodou a nezbytné adaptaci lesů na klimatickou změnu,“ řekl Dalibor Šafařík a poukázal na známý finský přístup označovaný jako „forest industry“. Právě Finsko totiž patří k zemím, které studují aktuální evropský lesnický management zohledňující klimatickou změnu, přírodě blízké hospodaření a jeho rentabilitu.

TZ LČR

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Jaký podíl na obnově u vás tvoří přirozená obnova?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě