ejvětší světový producent dřevní (eukalyptové) buničiny, brazilská společnost Fibria, byla obviněna z toho, že necíleně nahrazuje surovinu materiálem získaným z lesních plantáží. A tím způsobuje významný únik uhlíkových emisí do atmosféry. Zvláště nepříjemné na tom je, že tento producent se zaštiťuje ekologickými certifikáty a tvrdí, že jeho těžba a následná obnova lesů je udržitelná a k přírodě maximálně šetrná. Píše o tom
Když náhodou máte pár milionů nazbyt a nechcete, aby ležely ladem, můžete je zkusit s přislíbenou návratností investovat. A protože je životní prostředí v trendu, vložíte peníze do projektu, který se životnímu prostředí snaží neškodit a pomáhat.
Třeba do brazilské společnosti Fibria, která se po fúzi s Suzano Papel e Celullose stala světovou jedničkou v byznysu s eukalyptovou buničinou. V roce 2017 svou ekoreputací získala investice ve výši 700 milionů dolarů. Sympatických 459 milionů z toho vložila do správy lesů k udržitelné produkci buničiny a nějakých 22,5 milionů pak do obnovy původních lesů, podpory biodiverzity a ochrany vodních zdrojů. Že to zní to rozumně? Jenom zní.
Celý článek najdete zde.