logo Silvarium tisk

Na mezinárodní konferenci v Praze vystoupili lesníci a ekologové s jasným poselstvím: současný způsob boje s kůrovcem je kontraproduktivní. Ministra Tomana obvinili z toho, že poznatky vědců ignoruje a situaci zhoršuje.

Způsob „boje s kůrovcem", který prosazuje Ministerstvo zemědělství, je v rozporu s poznatky vědců. Přístup ministerstva neřeší kůrovcovou kalamitu, protože dál prosazuje v nejvíce napadených oblastech zásahy, které vedou k velkým holosečím a výraznému používání jedovaté chemie. Ministerstvo zemědělství přitom na vznik odborné studie samo finančně přispělo.

Celý článek najdete zde.

Komentáře  

+6 # zelení hájové 2019-04-05 14:43
A k té chemii, no selským rozumem, když peníze byly, tak se stříkalo taky někde jen barvivem, teď nejsou, tak se chemie ve směsi nahradí červenou vodou...
+7 # zelení hájové 2019-04-05 14:41
Za vším jsou PRACHY, PRACHY, PRACHY.............
+17 # Starý 2019-04-05 11:23
Ano, lze trochu souhlasit.
Ale co mne silně znepokojuje, je to jak je všemi přehlížen vliv zemědělství na lesní kultury, hnojení, splavování hnojiv a chemie ze zemědělských pozemků na lesní!!! Dnešní zemědělec vesele hnojí chem. hnojivy až 10m do lesních porostů...či kam rozmetadlo dosáhne.
Další znepokojivé, velké zásoby klestu a dřevních zbytků, semeniště jiných druhů kůrovců a to zejména lýk. lesklého, vrcholkového, obecného - za dva roky nebudou ani porosty mladší 30 let!!!
Další - všude zalesnění do 2 let od vzniku holiny (tedy dnes mimo oblast s opatřením), ale co to znamená- strašný nárůst klikoroha, který je podceňován a první dva roky škodí destruktivně!!!
Na plochách starších 2 roky se výrazně dopad škod snižuje. Ochrana většinou chemická...
Mám pokračovat.?
Je na Mze, ještě někdo znalý toho jak to v lesích chodí??
Co následuje po kůrovcové kalamitě, či jde s ní ruku v ruce??
-7 # Vladimír Pelíšek 2019-04-18 11:51
Nic z toho, co jste popsal, nemá při současné kůrovcové megakalamitě valnější váhu. Jsou to všechno jen takové přitěžující faktory.

No a ta banda potrefených Vás za to vděčně plusuje, protože ti by plusovali i vládce pekel, pokud by uvedl nějaké zástupné důvody či cokoliv, co by odvrátilo pozornost od jejich lenosti, profesní tuposti a zaslepenosti, a chyb zřejmých dnes už i školním dětem.

Vše, oč tu běží, se dá shrnout do popisu k obrázku v tomto článku:

Smrky už nemá smysl sázet nikde kromě vysokohorských oblastí, kde se vyskytoval vždy přirozeně.

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Souhlasíte s pokutami pro myslivce za nesplnění minimální hranice lovu určené státem?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě