logo Silvarium tisk

Na dvaačtyřicetiletého muže spadl dnes dopoledne při kácení v lese u Hvožďan na Domažlicku strom. I před dlouhotrvající resuscitaci se ho lékařům nepodařilo zachránit a muž těžkým zraněním podlehl, řekly dnes mluvčí záchranné služby Mária Svobodová a policejní mluvčí Barbora Šmaterová.

Neštěstí se stalo před 11:00. Na místo vyjely všechny složky záchranného systému a vzlétl i vrtulník leteckých záchranářů z Líní. „U muže se záchranáři dvě desítky minut snažili obnovit životní funkce kardio-pulmonálni resuscitací. Bohužel utrpěl velmi vážná zranění, kterým na místě podlehl. Lékař konstatoval jeho úmrtí, na místo byl povolán koroner,“ řekla Svobodová.

Podle prvotních informací se strom při kácení zaklínil v koruně, odskočil a poté spadl na muže. Záchranáři ho museli vyprostit. Policisté nařídili soudní pitvu, případem se budou dále zabývat domažličtí kriminalisté.

ČTK

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Anketa

Považujete za správné, že Lesy ČR stáhly námitky k záměru vyhlášení NP Křivoklátsko?

Poslední komentáře

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě