logo Silvarium tisk

V rámci předvolebních slibů, čeho se dočkáme, zvolíme-li si ty správné, jsem zachytil, že ještěrka nemůže mít přednost před silnicí. Dnes jsem se octl v podobné situaci. Jen nejsem ještěrka, ale vlastník pozemku pod plánovanou silnicí, a místo ještěrky jsou různí hmyzové. Hlavní problém je ale úplně jinde, takže jsem neodbytně puzen k tomu vykřičet, že takhle to nejde. Jde o to, že se mnou jednají jak s onucí.

Jsem vlastník lesa, o který se deset let starám, aby zde bylo pomoženo druhové rozmanitosti. Státní orgány to uznaly, a proto les prohlásily za les zvláštního určení. A teď, kdy se mi tam objevili a jsou zdokumentováni roháč a kudlanka, mi přes to stát zastoupený svými úředníky chce postavit silnici.

Celý článek najdete zde

Komentáře  

+4 # Rensa 2021-10-14 09:10
Ale prdlačky, o právech vlastníka v Ústavě nic není, na to jsme v době její tvorby byli ještě jednou nohou v socíku. O vlastnictví se zmiňuje až Listina základních práv a svobod, ale pouze v tom směru, že vlastnictví zavazuje, nesmí být zneužito (!) na újmu práv druhých a může být omezeno či vyvlastněno. Takže žádná ochrana, ale ty ty ty, vlastníku!
A data LHP? Pokud vím, všechny LHP jsou v datovém skladu UHULu, kam se dostali na základě dotací na vyhotovení LHP. V žádosti o dotace se podepisuje souhlas s uložením do datového skladu pro potřebu státní správy lesů. Ta "potřeba" není nikde definovaná, ale když někdo udělí takový bianko šek (souhlas) za mrzský peníz 30 Kč/ha ročně státu, nemůže se divit, že data o jeho lese se objevují na místech, kde by si to vůbec nepřál.

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Souhlasíte s pokutami pro myslivce za nesplnění minimální hranice lovu určené státem?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě