logo Silvarium tisk

„Křivoklátsko si národní park zaslouží “. Tak zněl název propagačního materiálu MŽP k tomuto národnímu parku z doby prvního pokusu o vyhlášení někdy v letech 2009-2010, jako by bylo potřeba region národním parkem potrestat, protože si to přece zaslouží....

MŽP se snaží zlomit silný odpor regionu a jeho představitelů proti tomuto záměru a jako součást této informační či mediální ofenzivy vyšel na Ekolistu článek náměstka ministryně životního prostředí Vladimíra Dolejského Proč současný stupeň ochrany nejcennějších křivoklátských lesů nestačí a je třeba národního parku?, kde se autor snaží vysvětlit, proč jde o potřebný a správný záměr. Do diskuse ke vzniku NP Křivoklátsko vstupují i petice.

Celý článek najdete zde

Komentáře  

+5 # schutzmeister@iex.cz 2022-06-09 12:48
"Jenomže u nás si myslíme, že národní park je to nejlepší co v ochraně přírody máme. Cílem snažení v této kategorii je však především ponechání přírody přírodním procesům."

Teda nevím, ale tomu snad nemůže věřit ani sám autor ?
Ponechání přírody samu sobě se tady děje jen na pozemcích bez majitele / a že jich je /.
V parcích ? Znáte pak, kde by se netěžilo, nehasili požáry, nestříleli jeleni, nesázel les, nevyžínali orchidejové louky, nepásl dobytek ?

Jestli tady takový není, tak nechápu logiku, že parky jsou k tomu, nechat to bez lidské činnosti. To tak může tvrdit Bláha a jiní demagogové.

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Souhlasíte s pokutami pro myslivce za nesplnění minimální hranice lovu určené státem?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě