logo Silvarium tisk

Dřevo lidstva používalo od pradávna, jednak jako topivo, jednak jako materiál pro stavby domů, ale třeba i lodí a dalších předmětů. Má některé vynikající vlastnosti a přednosti, kvůli kterým se stále uplatňuje, byt v různých modelacích a zpracování.

Technologie CLT

Křížem lepené desky CLT patří mezi nejřozšířenější systém masivního stavebního materiálu ze dřeva. Výhodou je především minimální materiálová ztráta, vysoká konstrukční pevnost, stabilizované klima a vlhkost v místnosti. CLT (Cross Laminated Timber - křížem vrstvené dřevo) panely, které představují moderní a udržitelný stavební produkt, v celém světě považovaný za inovativní stavební materiál budoucnosti.

Celý článek najdete ve čtrnáctideníku Energie 21

Komentáře  

+2 # schutzmeister@iex.cz 2022-12-16 11:31
Jenom tak trochu není, ne ?

https://www.chep.com/au/en/chep-australia-timber-pallet-update-august-2022

Očekáváme proto, že budeme pokračovat v přidělování palet po zbytek roku 2022.

Očekává se, že během šesti měsíců do Vánoc 2022 budou nákupy nových palet vyšší než naše roční historické objemy nákupů.
Vhodné druhy dřeva pěstovaného udržitelně se dovážejí do Austrálie, aby doplnily naše smluvní místní dodávky, a každý týden se zasílají výrobcům palet po celé zemi.

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Souhlasíte s pokutami pro myslivce za nesplnění minimální hranice lovu určené státem?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě