logo Silvarium tisk

Pražský magistrát podpoří žadatele o dotaci na výměnu kotlů za ekologičtější způsob vytápění dohromady zhruba 7,1 miliony korun. Podpoří 72 projektů. Většina peněz bude využita na instalace tepelných čerpadel. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Peníze jsou určené pro nízkopříjmové rodiny. Pořízení ekologického vytápění do domácností má přispět ke zlepšování kvality ovzduší. Peníze na tyto dotace dostává magistrát od ministerstva životního prostředí.

Na magistrát dorazilo 316 žádostí, z nichž schválených je 72, dalších 55 jich bylo vyřazeno kvůli nedodržení některé z podmínek. Na vyřízení pak čeká 46 žádostí, protože žadatelé musejí doplnit dokumenty nebo je úřad ještě nestihl vyhodnotit.

Projekt je zaměřen na vlastníky rodinných domů, bytů nebo trvale obývaných staveb původně určených pro rekreaci, kteří k vytápění stále používají ekologicky nevyhovující kotel na pevná paliva a spadají do skupiny nízkopříjmových domácností. V roce 2022 byly podmínky programu upraveny a už není možné získat dotaci na výměnu neekologického zdroje vytápění za plynový kotel.

Za dobu trvání programu, jehož cílem je zlepšit životní prostředí, podpořil magistrát podle dokumentu téměř 54.000 domácností celkovou částkou přes 670,6 milionu korun.

ČTK

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Pokládáte zřizování NP na Křivoklátsku za ideální způsob ochrany tamní přírody?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě