logo Silvarium tisk

Moderní pojetí různých aspektů doby se vtírá do zažitých a prověřených věcí. Třeba pohled na přírodu se mění co chvíli. Já pamatuji, že les byl vnímán jako součást ekosystému Země. Les byl domovem lesní zvěře, tvořili jej lesní porosty a lidé do lesa chodili na návštěvu za různými účely, chovali se v něm jako na návštěvě. Možná i proto, že les v některých z nás dovede vyvolat jakýsi pocit pokory, klidu a pohody. Člověk ovšem lesy začal používat pro své hospodaření anebo zábavu, člověk se domnívá, že jen on dovede s lesem správně nakládat a že jen on nejlépe ví, jak les funguje, k čemu je les užitečný.

 

Celý článek najdete zde.

 

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Souhlasíte s pokutami pro myslivce za nesplnění minimální hranice lovu určené státem?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě