logo Silvarium tisk

Desítky tisíc lidí dnes demonstrovaly ve švýcarské metropoli Bernu za kroky, které povedou k důslednější ochraně klimatu. S odvoláním na organizátory protestu, který byl pro tuto alpskou zemi neobvykle rozsáhlý, o tom informovala agentura DPA.

Hlavním tématem akce byla takzvaná klimatická spravedlnost. Zatímco země globálního Severu podle organizátorů způsobují klimatickou krizi, lidé na globálním Jihu jsou zasaženi jejími nejhoršími důsledky.

Při protestním pochodu k budově švýcarské vlády a parlamentu byly k vidění transparenty a nápisy „Kdyby klima bylo bankou, už dávno bychom ho zachránili“ či „Hoří les, taje Arktida, politici spí“.

Takto rozsáhlé protesty jsou ve Švýcarsku vzácné a ukazují na rostoucí frustraci veřejnosti z tempa, jakým politici prosazují opatření v boji proti globálnímu oteplování, uvedla agentura Reuters. Švýcarské ledovce se podle vědců za poslední dva roky zmenšily o deset procent, což je výrazně rychlejší tempo tání než v nedávné minulosti.

ČTK

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Anketa

Považujete za správné, že Lesy ČR stáhly námitky k záměru vyhlášení NP Křivoklátsko?

Poslední komentáře

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě