logo Silvarium tisk

Uplynul více než rok od chvíle, kdy svět kvůli invazi do Ukrajiny uvalil ve velkém sankce na Rusko. Omezení se dotkla také Běloruska.

Přesto se některé produkty z těchto zemí nadále dovážejí do Evropské unie, a to například přes firmy založené v Polsku. Jde třeba o dřevařské výrobky či produkty z ruské ropy. Týmu investigativních novinářů v čele s VSquare.org se podařilo odhalit, jak se tyto státy vyhýbají sankcím a jaké zboží do EU putuje přes východní polskou hranici.

Celý článek najdete zde

Komentáře  

0 # schutzmeister@iex.cz 2023-05-03 11:45
Á, sovětským molodcům došlo lepidlo.
A číňan je bez překližky.....

https://www.moscowtimes.ru/2023/05/02/bolshinstvo-predpriyatii-mozhet-prekratit-rabotu-proizvoditeli-mebeli-zayavili-o-defitsite-sirya-dlya-faneri-a41857

" V Rusku je nedostatek fenolformaldehydové pryskyřice, klíčové složky pro výrobu překližky. Dřevozpracující a nábytkářské podniky se obávají masového zavírání a hrozí výrazným zvýšením cen, píše Kommersant s odkazem na dopis profilové asociace adresovaný ministerstvu průmyslu a obchodu.
„Pokud se situace nezmění, pak do poloviny května může většina podniků v oboru přestat fungovat,“ uvádí výzva. "
-2 # schutzmeister@iex.cz 2023-04-13 17:01
I tak jsou sovětští dřevaři v úplný p.....

https://forestcomplex.ru/forestry/porucheniya-prezidenta-v-pomoshh-lpk-na-chto-nadeyatsya-lespromu/

" Obzvláště složitá situace se vyvinula v jednoodvětvových městech, jejichž ekonomika přímo souvisí s činností dřevařského komplexu. Tento problém byl diskutován odborníky na XIX. Krasnojarském ekonomickém fóru, které se konalo na začátku března . U kulatého stolu „Vývoj lesního komplexu Sibiře. Logistika v nové ekonomické realitě“ Alexander Korobkin, náměstek ministra lesnictví Krasnojarského území, poznamenal, že obtížná situace v ekonomice a ve světě měla dopad na sibiřský dřevařský průmysl, ačkoli své výrobky dodával především na čínský trh již před r. zavedení omezení. Zejména v kraji dnes dochází k vážnému poklesu objemu těžby (o 17 %) a zpracování dřeva (o 27 %). "
-1 # schutzmeister@iex.cz 2023-04-13 16:41
Specializovaná firma na obcházení sankcí přes Kazachstán, Kyrgyzstán - kupujte a prodávejte cokoli v SSSR. 8)

https://import-export-trade.com/export

vyřídí papíry, převedou peníze, zařídí logistiku.
-1 # schutzmeister@iex.cz 2023-04-13 16:20
Aktuální nabídka tady :

https://pellets.kz/timber?yclid=1893310639129293501

Naše kontakty
Republika Kazachstán, Uralsk, průmyslová zóna Želaevo, 18.3
tel: + 7 711 296-60-17

deska borovice, smrk. auto 45 m3 DAP Varšava 225 Eur/tuna

modřín 1 třídy
tloušťka od 20 mm.
šířka od 50 mm do 300 mm.
délka 3-6m
vlhkost 12-14%
od 182 euro m3

No, nekupte to. 8)

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Anketa

Považujete za správné, že Lesy ČR stáhly námitky k záměru vyhlášení NP Křivoklátsko?

Poslední komentáře

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě