Česká zemědělská univerzita v Praze podala Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy řádné odvolání proti výsledku národního hodnocení výzkumu na vysokých školách a požádala o jeho opakované projednání. Univerzita byla i přes doložitelné výrazné zlepšení svých výsledků ohodnocena známkou B.
Odvolání směřuje proti způsobu, jakým hodnotitelé došli k samotné známce. Z podkladů hodnocení totiž vyplývá zřejmý rozpor: ministerstvo samo univerzitu ve svém návrhu hodnotilo známkou A. Také hodnoticí protokol obsahuje na několika místech hodnocení na úrovni A a výslovně uvádí, že „z pohledu MŠMT je opodstatněné uvažovat o zlepšení hodnocení na A – Vynikající“. Výsledná známka B přesto není nijak srozumitelně zdůvodněna.
Celou zprávu najdete zde.
















