logo Silvarium tisk

Ústavní soud definitivně rozhodl, že cisterciáci ve Vyšším Brodě dostanou zpět přes 2 000 hektarů lesů , které jim sebrali komunisté. Řeholníci nabytou jistotu vítají.

Z rozhodnutí Ústavního soudu z 12. ledna jsou nám opět navráceny lesy, které nám stát neoprávněně, v roce 2019 už podruhé, odebral,“ říká P. Justin Berka OCist., převor vyšebrodského kláštera. „Lesy jsou dědictvím po Rožmbercích. Výtěžek z nich chceme použít, tak jak je napsáno v Rožmberské darovací listině, k duchovnímu a materiálnímu dobru kláštera a celého okolí. Především musíme zaměstnat lesníky a další pracovníky, které jsme byli nuceni propustit – zkrátka obnovit hospodářské struktury. Je potřeba také zalesnit vytěžené plochy po kůrovci a pokračovat v rekonstrukci kláštera, která musela být v roce 2019 přerušena. Čeká nás tedy mnoho práce, ale na to jsme my mniši zvyklí a těšíme se na ni. To vše za doprovodu modliteb podle řádového hesla: Ora et labora čili Modli se a pracuj," dodává převor.

Celý článek najdete v Katolickém týdeníku


Komentáře  

+4 # lesmistr 2022-01-28 21:34
Blahopřeji k navrácení. Páně převorovo ORA ET LABORA církev ctí. Vzala si za své, že se svěřený majetek má zachovat a chránit, nikoli loupit.
Nechtělo by to konečně nějaké slušného převora na GŘ LČR s.p.?

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Anketa

Považujete za správné, že Lesy ČR stáhly námitky k záměru vyhlášení NP Křivoklátsko?

Poslední komentáře

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě