logo Silvarium tisk

Kancelářský papír se v Rusku stal prvním symbolem nedostatku vyvolaného hospodářskými sankcemi. Před vypuknutím války na Ukrajině stál standardní balík s 500 listy 250 rublů (asi osmdesát korun), nyní je to minimálně 1 200 a nejpopulárnější značky se prodávají za 3 000 rublů. Do odvětví orientovaného na export donedávna přicházely významné zahraniční investice a Rusko na vývozu papíru vydělávalo tři miliardy dolarů ročně. Rozhodnutí zaútočit na Ukrajinu zlikvidovalo pokrok, kterého tento průmysl dosáhl za posledních dvacet let.

Celý článek najdete zde

Komentáře  

+3 # schutzmeister@iex.cz 2022-05-24 12:26
Jasně. :cry:
A článek byl převzat od SBU nebo CIA ?

https://paperadvance.com/blogs/fisher-international/russia-ukraine-war-and-the-implications-to-russias-pulp-paper-industry-supply-chain.html

" Čína je nyní schopna využívat ruské přírodní zdroje za globální, konkurenceschopnou cenu a na oplátku by ruská poptávka po surovinách pro výrobu buničiny a papíru, zejména po chemikáliích, mohla záviset na čínském dodavatelském řetězci."

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Anketa

Považujete za správné, že Lesy ČR stáhly námitky k záměru vyhlášení NP Křivoklátsko?

Poslední komentáře

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě