logo Silvarium tisk

Čeští vědci v mezinárodní spolupráci zahajují projekt s názvem AdAgriF , jehož úkolem je najít takové postupy v českém lesnictví a v zemědělství, které přispějí ke zvýšení ukládání uhlíku do půdy. Tím pomohou snížit emise oxidu uhličitého i dalších skleníkových plynů zejména oxidu dusného, jež jsou motorem pro klimatickou změnu a globální zvyšování teploty.


Celý článek najdete zde

Komentáře  

0 # Rensa 2023-11-22 19:35
Rostliny ukládají uhlík do půdy při produkci biomasy. Čím víc biomasy (dřeva) chtějí vyprodukovat, tím víc asimilátů (= uhlíku) musí pod zem napumpovat. Zadarmo ty minerály pro stavbu asimilačních orgánů z půdy nedostanou.
Nejvíce uhlíku z půdy uniklo díky hluboké orbě (zločinci bratranci Veverkové se svým ruchadlem). Navraťme humus zemědělské půdě a přestaňme vymýšlet blbosti pro lesy.

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Souhlasíte s pokutami pro myslivce za nesplnění minimální hranice lovu určené státem?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě