logo Silvarium tisk

Požár v Národním parku České Švýcarsko byl plným právem mediální událostí léta 2022. Aby také ne: zasáhl 1 600 hektarů lesa, v době největší intenzity ho hasilo asi 700 lidí, osm vrtulníků a pět letadel. Byl to nejrozsáhlejší lesní požár v historii naší země.

Policie ve chvíli, kdy tento pořad vznikal, konkrétního lidského viníka ještě pořád hledá. Jen málokdo ale pochybuje, že dlouhodobé sucho a kůrovcová kalamita byly, když ne hlavní příčinou, tak určitě faktorem, který hrál rozhodující roli.

Celý článek najdete zde

Komentáře  

+5 # schutzmeister@iex.cz 2022-12-12 12:09
A bude to zajímavý i jinde.

https://www.holzkurier.com/rundholz/2022/12/gefahr-im-verzug.html


"Článek Gerda Ebnera | 07.12.2022
Korutany,
Východní Tyrolsko a Jižní Tyrolsko zažívají broučí kalamitu nepředstavitelných rozměrů. Škodlivý hmyz hubí smrkové porosty až do nadmořské výšky 1600 m - a masivně tak ohrožuje ochrannou lesní funkci lesa. Toto téma silně ovlivnilo poslední setkání korutanských soukromých vedoucích lesů v Magereggu.

Postup kůrovce byl v předchozích dvou letech tak masivní, že je třeba očekávat, že v následujícím roce bude hrozba dále narůstat. Skupina vedoucích podniků považuje horní konec údolí Drávy a Gail za ohrožený – i když je dobré počasí. "

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Anketa

Považujete za správné, že Lesy ČR stáhly námitky k záměru vyhlášení NP Křivoklátsko?

Poslední komentáře

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě