logo Silvarium tisk

Ačkoliv se v posledních měsících loňského roku trh s kulatinou začal po předchozím strmém růstu opět dostávat na korelující a udržitelnou cenovou úroveň s výstupním trhem řeziva, přesto se ceny některých kulatinových sortimentů v tomto období opět zvýšily v řádech desetikorun až stokorun (viz eDM 1-2/2022). Tento trend, byť tentokrát u jehličnatých sortimentů už v řádech stokorun a u dubové kulatiny dokonce v řádech tisícikorun, pak pokračoval i letos v průběhu prvního pololetí.

Celý článek najdete zde

Komentáře  

-2 # schutzmeister@iex.cz 2022-07-09 12:56
No jo, no, má to tady zhruba tříměsíční skluz, tak uvidíme.

JPM Morgan červen 2022 :
Ceny řeziva meziročně klesly o 47 % a jsou o 65 % nižší než v roce 2021, kdy bylo maximum 1 733 USD za tisíc stop desky. Tento výrazný pokles cen by měl pomoci zmírnit inflační tlaky na trhu s bydlením, protože náklady na výstavbu klesají.

https://markets.businessinsider.com/news/commodities/lumber-prices-outlook-housing-mortgages-wood-supply-inventories-pile-up-2022-6

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Jaký podíl na obnově u vás tvoří přirozená obnova?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě