logo Silvarium tisk
Název: Bursík chce miliony pro hory
Zdroj: Turnovský a semilský deník
Datum: 30.01.2007
Autor: (pc)
Rubrika: turnovsko a semilsko

Krkonoše - O 28 milionů korun požádá ministr životního prostředí Martin Bursík českou vládu. Peníze chce věnovat na likvidaci větrné kalamity na území Krkonošského národního parku.
"O finance půjdu požádat kolegy ministry z vládní rozpočtové rezervy. Jednat o jejich uvolnění budeme na začátku února," řekl Bursík při osobní návštěvě Krkonoš.
"V částce 28 milionů je zahrnuto zvýšení nákladů na zpracování stromů, ale i propad ve zpeněžení dřeva," uvedl ředitel KRNAP Jiří Novák, který ministra při obchůzce hor doprovázel.
Některé padlé stromy jsou totiž mechanicky poškozené a nepovede seje zřejmě prodat za stejnou cenu jako při běžné těžbě.

Škody za 33 milionů

Správci národního parku výši letošních škod odhadují na zhruba 33 milionů korun. Pět milionů korun dá správa parku ze svého rozpočtu. Postupná rekonstrukce krkonošských lesů má stát ale ještě dalších jedenáct milionů korun.
Ministr Martin Bursík chce požádat vládu také o 90 milionů korun na likvidaci následků orkánu na Šumavě. Vichřicí byly minulý týden poničeny v nejvyšších českých horách především smrkové lesy, stáří některých z nich je až 120 let. Celkem padlo k zemi přes 70 tisíc kubíků dřeva. Původně chtěl letos KRNAP vytěžit 90 tisíc kubíků.

(pc)

[V L T A V A+P N P R E S S+L A B E]

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Souhlasíte s pokutami pro myslivce za nesplnění minimální hranice lovu určené státem?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě