logo Silvarium tisk

Národní parky a chráněné krajinné oblasti: současnost, praxe a výzvy do budoucna – byl název semináře, který se konal ve Sněmovně. Hlavními vystupujícími i účastníky byli starostové obcí a měst postižených podivně pojatou státní ochranou přírody, a neméně postižení lesníci. Prakticky všechny obce, nacházející se ve stávající Chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko, dlouhodobě rozhodně odmítají tvrdě prosazovaný záměr vyhlásit na její části Národní park Křivoklátsko (NPK) a ponechat tamní lesy na pospas nejen kůrovcům. Hlavním důvodem všeobecného nesouhlasu tamních obcí se zřízením národního parku jsou žalostné výsledky Národního parku Šumava (NPŠ) a Národního parku České Švýcarsko (NPČŠ). V obou jmenovaných národních parcích jejich správy, v rozporu s původními záměry a sliby, prosadily tzv. bezzásahový režim, tj. ponechaly tamní hospodářské lesy, úředně přeřazené na lesy zvláštního určení, sežrat kůrovcům.

 

Celý článek najdete v periodiku Naše Pravda

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Souhlasíte s pokutami pro myslivce za nesplnění minimální hranice lovu určené státem?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě