logo Silvarium tisk

Tajná služba BIS přihlížela korupci v nejvyšších vládních patrech: téměř 2 roky sledovala manipulace zakázek u ministra zemědělství Miroslava Tomana, policii ale zalarmovala pozdě – až v posledních dnech jeho úřadování.

Ačkoli se bývalá vláda Andreje Babiše oháněla protikorupční rétorikou, jen o několik dní unikla velkému úplatkářskému skandálu.

Loni prvního dubna nastoupili do budovy Ministerstva zemědělství vyšetřovatelé Národní centrály proti organizovanému zločinu, prohledali několik kanceláří a přišli také do domu tehdy už bývalého ministra Miroslava Tomana. Přivedly je sem detailně zadokumentované poznatky o údajné korupci při zadávání veřejných zakázek zejména v IT oblasti a také zcela konkrétní popis znepokojivé události: ministr Toman si měl údajně převzít v budově úřadu úplatek 6 milionů korun, který mu měl od „plátců“ přinést jeho poradce.

Celý článek najdete zde

Komentáře  

+7 # lesmistr 2023-05-19 19:43
V době, kdy byl za federální vlády ČSSR ministrem zemědělství Toman starší, byla populární konzerva z vepřového masa. To pamatujeme my starší. Na konzervě byla vyobrazena vepřová hlava. Pokud někomu připomíná juniora, neplete se.

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Souhlasíte s pokutami pro myslivce za nesplnění minimální hranice lovu určené státem?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě