logo Silvarium tisk

V pořadí již druhá aukce se uskuteční na lesnickém úseku Zámeček v Bílanech u Kroměříže a představí širokou nabídku výřezů z rozmanitých druhů dřevin, která má v součtu více než 850 m3.

„V letošním roce bude nabídka dříví opravdu pestrá, ať už s ohledem na druhovou skladbu, tak i na samotné vlastnosti jednotlivých výřezů, kterých je pro účastníky dražby přichystáno více než 450,“ popisuje jednatel Arcibiskupských lesů a statků Olomouc s.r.o. Ing. Arnošt Buček.

„Zájemci se mohou těšit na mimořádné výřezy dubů, javorů, jilmů, jasanů, jabloní, nebo například ořešáků, habrů, akátu, modřínu či lípy,“ říká Ing. Arnošt Buček s tím, že druhý ročník veřejné aukce bude opět výjimečný i díky místu konání.

„Netroufám si tvrdit, který z výřezů patří mezi nejcennější položky aukce, protože nabídka je opravdu zajímavá. Počínaje dubem o objemu téměř 11 metrů krychlových, až po jilm s velmi originální kresbou. Největší skvost proto odhalí až zájem účastníků při aukci,“ doplňuje na závěr obchodní ředitel Arcibiskupských lesů a statků Olomouc s.r.o. Ing. Josef Svoboda.

Aukce dříví proběhne 17. 2. 2022 v Bílanech u Kroměříže a dražitelé budou mít možnost fyzicky si prohlédnout jednotlivé výřezy a posoudit jejich kvalitu před zahájením samotné aukce. S ohledem na aktuální epidemiologickou situaci je účast na aukci podmíněna předchozí registrací.

TZ ALSOL


Komentáře  

+5 # schutzmeister@iex.cz 2022-02-08 11:01
:-)
Konečně někomu docvaklo, že výnos pro majitele nedělají kubíky, ale cena za kvalitní dříví.
Deblice na to sice přišli dřív, ale to není majitel lesů.
Kdepak je Železná ruda, Horní Planá, Mansfeld, Židlochovice ? :sad:
+3 # schutzmeister@iex.cz 2022-02-08 11:49
Mrkněte, jak to dělaj skutečný profící - nejprestižnější aukce v Evropě - Krotoszyn.
Letošní průměr ceny v dubu - 1.200 Eur 8)

https://pniewy.poznan.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/1M8a/content/xxviii-aukcja-cennego-drewna-debowego-za-nami#.YgJKKerMKzh

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Anketa

Považujete za správné, že Lesy ČR stáhly námitky k záměru vyhlášení NP Křivoklátsko?

Poslední komentáře

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě