logo Silvarium tisk

Desítky vojáků a hasičů se zapojily do boje s lesními požáry, které již několik dní zuří na jihu Albánie u hranic s Řeckem. Informovala o tom albánská média s odvoláním na ministerstvo obrany.

Od pondělního večera se podařilo dostat pod kontrolu několik požárů, ale velmi vysoké teploty a vítr ztěžují boj s plameny v okresech Dropull a Finiq, uvádí se prohlášení ministerstva.

„Vrtulník Cougar a asi třicet příslušníků našich ozbrojených sil dnes ráno obnovilo operace k uhašení požáru zuřícího ve vesnicích okresu Dropull,“ napsal albánský ministr obrany Niko Peleshi. K příspěvku připojil snímky požárů.

Požáry vypukly v blízkém okolí turistického města Gjirokastra, zapsaného na seznamu UNESCO.

Balkán v pondělí zasáhla vlna veder, která má trvat do konce týdne. V Albánii teploty přesahují 40 stupňů.

ČTK

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Souhlasíte s pokutami pro myslivce za nesplnění minimální hranice lovu určené státem?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě