Přihlásit

Osud českých lesů je v rukou poslanců a poslankyň. Ve středu projednají novelu lesního zákona (enviweb.cz)

O novele lesního zákona, která by měla reagovat na probíhající kalamitu českých lesů, budou ve středu jednat poslanci a poslankyně Zemědělského výboru a Výboru pro životní prostředí. Ministerstvo zemědělství ale nepochopitelně apeluje na poslance výborů, aby neschválili změny, které povedou lesní hospodaření k pěstování pestrých a odolnějších lesů. Ačkoli Ministerstvo zemědělství k těmto potřebným změnám vyzvala Sněmovna už loni a jsou po léta zakotvené v řadě státních koncepcí a strategií, Ministerstvo je nerespektuje a nyní vyzývá poslance a poslankyně k široké diskusi.

Celý článek najdete zde.

Komentáře   

+4 # Starý 2019-06-12 07:39
Tak tu jen v tichosti očekávám změny.
Předpokládám k lepšímu a s tím nám jistě naloží další odpovědnost....
Po novele předpokládám, že jako vlastníci lesů budeme odpovídat za napadení klíšťaty, že nerostou houby, není všude vysekáno na 2-3 cm, nemáme dostatek záchytných parkovacích míst, prší hodně, či naopak málo, mravenci a vosy koušou a štípou - a tak dále

Tak se vlastníci lesů těšte jsou to důležité, pro veřejnost prospěšné věci, a na ty naši mocipáni slyší.

Les a jeho existence...kdeže takový problém "není" a když les nebude, tak nebudeme přece muset řešit výše uvedené důležité věci...no né !!!
+8 # Starý 2019-06-11 17:12
Je nutné zapracovat změny v lesním zákoně a konečně přestat s dehonestováním poctivých lesníků, kteří celoživotně v lesích hospodaří.
A k panu Rensovi dodávám, jen že se perzekuce a odsun vlastníků lesů až za hranu společnosti netýká jen velkých majetků co mají své LHP, ale zejména malých vlastníků, kteří jsou v malých lesních celcích a často ve špatných terénech a přístupech k lesům oddáni na nemilost celému systému řízení tohoto státu.
Zejména Mze jim nezaručuje nic - ať při komplexních pozemkových úpravách, kdy jejich zájmy jsou hozeny mimo, při územních plánech a dalších. Všude jsou výrazně omezeni, či úplně vyloučeni.
Výrazná diskriminace je proti zemědělství v plošných dotacích a ve využívání veřejného zájmu na úkor malých vlastníků lesů.
Lesnictví vyžaduje velkou změnu a to nejen z hlediska kůrovců, tam už je vymalováno.
Ale jsou další věci a ty nikdo nechce slyšet...tak vážení mocipáni co z vás vypadne ??

Tak vážená veřejnosti aby ještě bylo kam jít do normálního "lesa".

Každý nečinností našich vládců, ztracený den v dnešní době je do budoucna ztracených několik let, kdy nebude les v pojetí které známe.

Tak si zvykejme.


Byl bych moc rád, i když nejsem volič nikoho, kdyby si veřejnost uvědomila co se děje v lesnictví a za lesy dala svůj velký hlas. Tak ať žijí demonstrace proti komukoli ..... to se všech občanů stoprocentně týká !
Bez lesa už není moc zdravého prostředí a to je smutné.
+16 # Rensa 2019-06-11 11:26
Ta diskuse o změně lesů, na kterou se Hnutí Duha odvolává, skutečně proběhla, ale jaksi jednostranně formou požadavků a nikdo se nevyslovil, co za případné plnění požadavků Duháků, schovávající se na požadavky společnosti, vlastníkům lesů nabídnou. Omezovat by chtěl kde kdo, kompenzace nenabízí nikdo.
V současné době u nás snad neexistuje ustrkovanější druh majetku než vlastnictví lesů a není snad jiné podobné kolbiště, kde by požadavky státních orgánů více vybočovali z ustanovení právních předpisů, jako v lesním hospodářství, zejména pak při schvalování lesních hospodářských plánů. Mnoholetá vlastní zkušenost.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

Sněmovna schválila novelu lesního zákona

Sněmovna schválila novelu lesního zákona

Lesnictví

Aktualizováno 17. 9. Urychlit a zjednodušit boj s kůrovcovou kalamitou má novela lesního zákona, kterou 13. 9. schválila Sněmovna. Norma mimo jiné zavede pravidla pro...

Schvalování novely lesního zákona bylo odloženo

Schvalování novely lesního zákona bylo odloženo

Lesnictví

Aktualizováno 12. 9. 12:00 hod. Sněmovna o novele lesního zákona rozhodne asi nejdříve v pátek. Důvodem, proč dnes schvalování novely nedokončila, byl hlavně spor o...

Skupina poslanců předložila pozměňovací návrhy k lesnímu zákonu, lesníci mají výhrady

Skupina poslanců předložila pozměňovací návrhy k lesnímu zákonu, lesníci mají výhrady

Lesnictví

Aktualizováno 10. 9. Přijetí pozměňovacích návrhů poslanců TOP 09, Pirátů a ANO k novele lesního zákona požaduje i seskupení Vědci pro les. 11. září 2019 by novelu...

Letní aktualizace Kůrovcové mapy zveřejněna

Letní aktualizace Kůrovcové mapy zveřejněna

Lesnictví

Ze satelitních dat PlanetScope pořízených převážně v období druhé poloviny července 2019 byla aktualizována Kůrovcová mapa. Ta detekuje těžby ve smrkových porostech za období mezi...

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR

Naše další weby