Přihlásit

Ministerstvo zemědělství po výtkách ekologů znovu přepracuje novelu mysliveckého zákona (ČRo Radiožurnál)

Kateřina CAUSIDISOVÁ, moderátorka
Ministerstvo zemědělství po výtkách ekologů znovu přepracuje novelu mysliveckého zákona. Ornitologové, Svaz ochránců přírody anebo hnutí Duha upozorňovali, že novela by mohla způsobit poškození lesů, přibylo by totiž jelenů, daňků a srn.

Tereza CHLUBNÁ, redaktorka
Ministerstvo z novely vyškrtlo pasáž o povinnosti myslivců zabránit nadměrnému poškozování lesa, vysvětluje Jaromír Bláha z Hnutí Duha.

Jaromír BLÁHA, koordinátor kampaně Zachraňme lesy, Hnutí Duha
Ponechávají minimální stav zvěře, což je v pořádku, ale ruší ten maximální, takže v podstatě myslivecké subjekty budou moct mít v lesích zvěře, kolik budou chtít.

Tereza CHLUBNÁ, redaktorka
Po dotazu Radiožurnálu, proč resort pasáž z novely vyškrtl, ředitel odboru státní správy lesů z Ministerstva zemědělství Martin Žižka řekl, že úřad chce novelu znovu změnit.

Martin ŽIŽKA, ředitel odboru správy lesů, myslivosti a rybářství
Předpokládáme, že v § 36 bude uvedeno, že plán mysliveckého hospodaření bude odvozován od stavu lesa tak, aby nebylo zvěří neúměrně poškozován.

Tereza CHLUBNÁ, redaktorka
Českomoravská myslivecká jednota ministerskou novelu podporuje. Tereza Chlubná, Radiožurnál.

Komentáře   

+7 # Starý 2020-02-14 12:50
Přesně jak říkáte p. Rensa, stát se domluví s velkými vlastníky lesů a ti si udělají "své honitby", kde si věc ošetří a ti malí ... nic, ti jsou určeni k likvidaci !!!!!

Už aby tu byla další revoluce !!!!

Vlastnictví je dehonestováno zákony této země..fuj.

Špína...

Dovolím si tvrdit, že v tomto již myslivost a myslivecký zákon silně překračují nám malým vlastníkům právo nakládat se svým majetkem-tuším čl. 11 ústavy ČR, jelikož myslivost a myslivecká činnost jde nade vše a nepřipouští nám ani plnit zákonné povinnosti z lesního zákona, natož řešit věci škod spravedlivou náhradou včetně újem - ztrát na několikaletém hospodaření. !!!
+12 # Rensa 2020-02-14 11:44
Já myslel, že zákon o myslivosti má řešit, kdo a za jakých podmínek smí si vzít, co jeho není (= ulovit zvěř) a jak se má chovat vůči vlastníkům pozemků, na kterých lov provozuje. Že tedy bude o vztazích (vyvažování vztahů?) lovců a majitelů pozemků a že se proto navrhovatel právní normy bude ptát především těchto dvou skupin. A ejhle, majitelé se neozývají, resp. ozvou-li se, nic se neděle, ale ozvou se duháci a bude se přepracovávat.
Abych se nakonec nedožil, že i sex mi bude regulovat nějaký bláha.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

Nedělní vichřice způsobila v lesích škody menší než Sabine

Nedělní vichřice způsobila v lesích škody menší než Sabine

Lesnictví

Aktualizováno 26. 2. Vichřice, která v neděli 23. 2. a v noci na 24. 2. zasáhla Českou republiku, nadělala v lesích státního podniku Lesy ČR...

Vláda schválila koncepci státní lesnické politiky do roku 2035

Vláda schválila koncepci státní lesnické politiky do roku 2035

Lesnictví

Koncepci státní lesnické politiky, tedy základní strategii lesnictví, která bude reagovat na aktuální stav a situaci v lesích, dnes schválila vláda. Materiál se věnuje nejen...

Josef Vojáček: Jen blázen se nepoučí z chyb

Josef Vojáček: Jen blázen se nepoučí z chyb

Lesnictví

Jaký je aktuální rozsah kalamity u Lesů České republiky, jaká bude strategie ochrany lesa v letošním roce nebo jak bude vypadat lesnické i ekonomické hospodaření...

Komora soukromých lesů SVOL požaduje více financí do lesů

Komora soukromých lesů SVOL požaduje více financí do lesů

Lesnictví

Aktualizováno o video z konference 16. valná hromada Komory soukromých lesů SVOL, která se konala ve čtvrtek 13. února 2020 v Jihlavě, znovu otevřela aktuální...

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR

Naše další weby