Přihlásit

Miloš Zeman: Vyžeňte podvodníky z vedení národního parku Šumava (prachaticky.denik.cz)

Vimperk – Bývalý ředitel Národního parku Šumava Jiří Mánek dostal od prezidenta medaili za zásluhy za pokus o záchranu šumavské přírody už před více než rokem. V úterý ve Vimperku slyšel z úst prezidenta republiky Miloše Zemana zase veřejnou pochvalu.

"„Co na to říct? Jedině to, že pan prezident Zeman je ohledně názorů na Národní park Šumava velice moudrým mužem," komentoval vyjádření prezidenta Jiří Mánek, který byl na mítinku přítomen.
Pan prezident prý Šumavu několikrát prošel. „Vystoupal jsem i k Plešnému jezeru, abych se podíval na obrovské množství uschlých lesů, které způsobil bývalý ministr a přítel kůrovce Martin Bursík," řekl Vimperákům. Jedna z možností je prý i zrušení Národního parku Šumava.

Národní park je pro Vimperáky téma víc než citlivé a názory pana prezidenta odměňovali potleskem. Pan prezident je proto vyzval: „Vyžeňte podvodníky z vedení šumavského národního parku." Se zrušením Národního parku Šumava ale Jiří Mánek nesouhlasí. „S výměnou jeho vedení určitě," odpověděl na otázku Deníku.

S názory prezidenta Zemana na Národní park Šumava se ztotožňuje také Stanislav Kantor z Vimperka, který na setkání přišel jako fanoušek Miloše Zemana. „Má pravdu v tom, co říkal o šumavském národním parku, je to tam zdevastované. Já dělal dlouhé roky u lesů a vím, jak to je u nich a jak vedle v parku. A rozdíl je to veliký. My zasahovali proti kůrovci pořád, v parku se nechával. Padl tam strom a nesmělo se to postříkat," potvrdil jeho slova."

Komentáře   

+3 # Máchal 2017-06-20 15:26
To je sranda, jak se z novin snadno pozná, že zas budou nějaké volby, ani to slovo nemusí nikdo zmínit.
+13 # Tomassk 2017-06-20 07:24
Vyhnat podvodníky ze Šumavy? To se snáz zboří Praha.
-17 # lesmistr 2017-06-15 00:59
Zeman by vyhnal podvodníky z vedení NPŠ a potom park zrušil. Nebo by to udělal současně. Ještě lépe. Mánkovi se líbí jenom první část. Ani se mu nedivím. Tak rád by se tam vrátil. Do zrušeného NP už by se vrátit nemohl. Z toho už nic nekouká. Zeman je skutečně, jak říká Mánek, velice MOUDRÝ muž! Tak ty jeho moudrosti, Mánku, nejenom poslouchejte, ale hleďte se podle nich i chovat. A nejenom použít to, to, co se Vám od moudrého muže hodí. A příště si zazpívejte s Vlastou Burianem .."nedaj-li medaili, že bude po mně". Bože, jak hluboko někdo dokáže klesnout.
Za krátký čas budou volby do PS, tak by se zase slušelo ze někoho kandidovat. Do Senátu to neklaplo, nevadí. Ve Sněmovně je víc lavic.
Ale tam je přeci jenom zádrhel. Současná sněmovna už veto přehlasovala. A ta nová se, co se nového osazenstva týká, stejně podstatně nezmění.
Vidím to už jenom pro dočasné umístění na Hradě.
Tam se pro kamaráda vždycky něco najde.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

Stanislav Lolek - krajinář a malíř zvěře

Stanislav Lolek - krajinář a malíř zvěře

Myslivost

V nakladatelství Lesnická práce právě vyšla reprezentativní kniha Ing. Zdeňka Auerswalda o významném českém malíři zvěře Stanislavu Lolkovi.

Čti dál
MZe: Kalamitní dříví musí z lesa do konce března, úmyslná těžba není zakázana

MZe: Kalamitní dříví musí z lesa do konce března, úmyslná těžba není…

Lesnictví

Ministerstvo zemědělství vydalo 7. 11. 2017 nařízení (opatření obecné povahy), podle kterého musí vlastníci lesů odstranit do konce března 2018 dřevo napadené kůrovcem nebo poničené...

Čti dál
Vichřice Herwart v ČR pravděpodobně poškodila téměř 3 miliony kubíků dříví

Vichřice Herwart v ČR pravděpodobně poškodila téměř 3 miliony kubíků dříví

Lesnictví

Podle odhadů, které se v průběhu týdne stále zpřesňují bude s velkou pravděpodobností v České republice poškozeno téměř 3 miliony kubíků dříví. Odhad vychází z...

Čti dál
První odhady po vichřici: 2 mil. kubíků. MZe čeká s opatřením obecné povahy

První odhady po vichřici: 2 mil. kubíků. MZe čeká s opatřením obecné…

Lesnictví

Vichřice, která se prohnala Českou republikou 29. října poničila podle prvních odhadů až dva miliony kubíků dříví. Větrná kalamita bude mít vliv i na konečnou...

Čti dál

2°C

ČR - aktuální počasí

Zataženo

Vlhkost: 88%

Vítr: 22.53 km/h

  • 19 Lis 2017 4°C 1°C
  • 20 Lis 2017 4°C 1°C

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK PEFC