Přihlásit

Miloš Zeman: Vyžeňte podvodníky z vedení národního parku Šumava (prachaticky.denik.cz)

Vimperk – Bývalý ředitel Národního parku Šumava Jiří Mánek dostal od prezidenta medaili za zásluhy za pokus o záchranu šumavské přírody už před více než rokem. V úterý ve Vimperku slyšel z úst prezidenta republiky Miloše Zemana zase veřejnou pochvalu.

"„Co na to říct? Jedině to, že pan prezident Zeman je ohledně názorů na Národní park Šumava velice moudrým mužem," komentoval vyjádření prezidenta Jiří Mánek, který byl na mítinku přítomen.
Pan prezident prý Šumavu několikrát prošel. „Vystoupal jsem i k Plešnému jezeru, abych se podíval na obrovské množství uschlých lesů, které způsobil bývalý ministr a přítel kůrovce Martin Bursík," řekl Vimperákům. Jedna z možností je prý i zrušení Národního parku Šumava.

Národní park je pro Vimperáky téma víc než citlivé a názory pana prezidenta odměňovali potleskem. Pan prezident je proto vyzval: „Vyžeňte podvodníky z vedení šumavského národního parku." Se zrušením Národního parku Šumava ale Jiří Mánek nesouhlasí. „S výměnou jeho vedení určitě," odpověděl na otázku Deníku.

S názory prezidenta Zemana na Národní park Šumava se ztotožňuje také Stanislav Kantor z Vimperka, který na setkání přišel jako fanoušek Miloše Zemana. „Má pravdu v tom, co říkal o šumavském národním parku, je to tam zdevastované. Já dělal dlouhé roky u lesů a vím, jak to je u nich a jak vedle v parku. A rozdíl je to veliký. My zasahovali proti kůrovci pořád, v parku se nechával. Padl tam strom a nesmělo se to postříkat," potvrdil jeho slova."

Komentáře   

+3 # Máchal 2017-06-20 15:26
To je sranda, jak se z novin snadno pozná, že zas budou nějaké volby, ani to slovo nemusí nikdo zmínit.
+13 # Tomassk 2017-06-20 07:24
Vyhnat podvodníky ze Šumavy? To se snáz zboří Praha.
-17 # lesmistr 2017-06-15 00:59
Zeman by vyhnal podvodníky z vedení NPŠ a potom park zrušil. Nebo by to udělal současně. Ještě lépe. Mánkovi se líbí jenom první část. Ani se mu nedivím. Tak rád by se tam vrátil. Do zrušeného NP už by se vrátit nemohl. Z toho už nic nekouká. Zeman je skutečně, jak říká Mánek, velice MOUDRÝ muž! Tak ty jeho moudrosti, Mánku, nejenom poslouchejte, ale hleďte se podle nich i chovat. A nejenom použít to, to, co se Vám od moudrého muže hodí. A příště si zazpívejte s Vlastou Burianem .."nedaj-li medaili, že bude po mně". Bože, jak hluboko někdo dokáže klesnout.
Za krátký čas budou volby do PS, tak by se zase slušelo ze někoho kandidovat. Do Senátu to neklaplo, nevadí. Ve Sněmovně je víc lavic.
Ale tam je přeci jenom zádrhel. Současná sněmovna už veto přehlasovala. A ta nová se, co se nového osazenstva týká, stejně podstatně nezmění.
Vidím to už jenom pro dočasné umístění na Hradě.
Tam se pro kamaráda vždycky něco najde.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

Na Zlínsku zvýší zástřelné za ulovené divočáky

Na Zlínsku zvýší zástřelné za ulovené divočáky

Myslivost

Ministerstvo zemědělství upravilo ve spolupráci se Státní veterinární správou opatření zavedená v reakci na výskyt afrického moru prasat. S účinností od 19. ledna dostanou lovci...

Čti dál
LČR chtějí přitáhnout lidi do oboru, učňům dají stipendia

LČR chtějí přitáhnout lidi do oboru, učňům dají stipendia

Lesnictví

Státní podnik Lesy České republiky chce pomoci řešit nedostatek pracovníků v lesnictví poskytnutím prospěchových stipendií žákům lesnických učilišť. Stipendium 1500 korun měsíčně by mělo žáky...

Čti dál
Novoroční anketa Lesnické práce

Novoroční anketa Lesnické práce

Lesnictví

Rok 2017 oproti předešlým rokům přinesl problémy hned v několika zásadních oblastech lesního hospodářství. Kritická situace v ochraně lesa, propady cen na trhu s dřívím...

Čti dál
LČR uzavřely tendr 2018+, nejvíc smluv má Lesní společnost Ledeč

LČR uzavřely tendr 2018+, nejvíc smluv má Lesní společnost Ledeč

Lesnictví

Podpisem posledních dvou smluv uzavřel v úterý 9. 1. státní podnik Lesy České republiky (LČR) třímiliardový lesnický tendr 2018+. Z 52 územních jednotek bylo podepsáno...

Čti dál

0°C

ČR - aktuální počasí

Zataženo

Vlhkost: 91%

Vítr: 11.27 km/h

  • 20 Led 2018 1°C -2°C
  • 21 Led 2018 1°C -2°C

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK PEFC

Naše další weby