Přihlásit

Miloš Zeman: Vyžeňte podvodníky z vedení národního parku Šumava (prachaticky.denik.cz)

Vimperk – Bývalý ředitel Národního parku Šumava Jiří Mánek dostal od prezidenta medaili za zásluhy za pokus o záchranu šumavské přírody už před více než rokem. V úterý ve Vimperku slyšel z úst prezidenta republiky Miloše Zemana zase veřejnou pochvalu.

"„Co na to říct? Jedině to, že pan prezident Zeman je ohledně názorů na Národní park Šumava velice moudrým mužem," komentoval vyjádření prezidenta Jiří Mánek, který byl na mítinku přítomen.
Pan prezident prý Šumavu několikrát prošel. „Vystoupal jsem i k Plešnému jezeru, abych se podíval na obrovské množství uschlých lesů, které způsobil bývalý ministr a přítel kůrovce Martin Bursík," řekl Vimperákům. Jedna z možností je prý i zrušení Národního parku Šumava.

Národní park je pro Vimperáky téma víc než citlivé a názory pana prezidenta odměňovali potleskem. Pan prezident je proto vyzval: „Vyžeňte podvodníky z vedení šumavského národního parku." Se zrušením Národního parku Šumava ale Jiří Mánek nesouhlasí. „S výměnou jeho vedení určitě," odpověděl na otázku Deníku.

S názory prezidenta Zemana na Národní park Šumava se ztotožňuje také Stanislav Kantor z Vimperka, který na setkání přišel jako fanoušek Miloše Zemana. „Má pravdu v tom, co říkal o šumavském národním parku, je to tam zdevastované. Já dělal dlouhé roky u lesů a vím, jak to je u nich a jak vedle v parku. A rozdíl je to veliký. My zasahovali proti kůrovci pořád, v parku se nechával. Padl tam strom a nesmělo se to postříkat," potvrdil jeho slova."

Komentáře   

+3 # Máchal 2017-06-20 15:26
To je sranda, jak se z novin snadno pozná, že zas budou nějaké volby, ani to slovo nemusí nikdo zmínit.
+13 # Tomassk 2017-06-20 07:24
Vyhnat podvodníky ze Šumavy? To se snáz zboří Praha.
-17 # lesmistr 2017-06-15 00:59
Zeman by vyhnal podvodníky z vedení NPŠ a potom park zrušil. Nebo by to udělal současně. Ještě lépe. Mánkovi se líbí jenom první část. Ani se mu nedivím. Tak rád by se tam vrátil. Do zrušeného NP už by se vrátit nemohl. Z toho už nic nekouká. Zeman je skutečně, jak říká Mánek, velice MOUDRÝ muž! Tak ty jeho moudrosti, Mánku, nejenom poslouchejte, ale hleďte se podle nich i chovat. A nejenom použít to, to, co se Vám od moudrého muže hodí. A příště si zazpívejte s Vlastou Burianem .."nedaj-li medaili, že bude po mně". Bože, jak hluboko někdo dokáže klesnout.
Za krátký čas budou volby do PS, tak by se zase slušelo ze někoho kandidovat. Do Senátu to neklaplo, nevadí. Ve Sněmovně je víc lavic.
Ale tam je přeci jenom zádrhel. Současná sněmovna už veto přehlasovala. A ta nová se, co se nového osazenstva týká, stejně podstatně nezmění.
Vidím to už jenom pro dočasné umístění na Hradě.
Tam se pro kamaráda vždycky něco najde.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

Čeští a slovenští lesníci si připomněli 100 let od vzniku Československa

Čeští a slovenští lesníci si připomněli 100 let od vzniku Československa

Lesnictví

Slovenští a čeští lesníci si 16. a 17. října na Sliači a v Černém Balogu připomněli 100. výročí vzniku Československa. Na mezinárodní konferenci věnované lesnictví...

Read more
Hradecký kraj dá vlastníkům lesů peníze boj s kůrovcem

Hradecký kraj dá vlastníkům lesů peníze boj s kůrovcem

Lesnictví

Královéhradecký kraj chce malé vlastníky lesů finančně motivovat k rychlé likvidaci dříví napadeného kůrovcem. Těžbu a přiblížení kůrovcových stromů k asanaci kraj podpoří dotací 150...

Read more
SVOL žádá ministra Tomana, aby sehnal peníze na ztráty lesníků

SVOL žádá ministra Tomana, aby sehnal peníze na ztráty lesníků

Lesnictví

Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů v ČR (SVOL) vyzvalo ministra zemědělství Miroslava Tomana (za ČSSD), aby požádal vládu a Sněmovnu o peníze na úhradu...

Read more
Rozhovor s Josefem Vojáčkem, generálním ředitelem Lesů ČR

Rozhovor s Josefem Vojáčkem, generálním ředitelem Lesů ČR

Lesnictví

Rozsáhlý rozhovor redakce Lesnické práce s Josefem Vojáčkem se uskutečnil jen dva týdny po jeho nástupu do čela podniku. Odpovědi ukazují realistické hodnocení současné situace...

Read more

1°C

ČR - aktuální počasí

Část.zataženo

Vlhkost: 100%

Vítr: 6.44 km/h

  • 22 Říj 2018 13°C 0°C
  • 23 Říj 2018 8°C 2°C

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR

Naše další weby