Přihlásit

Miloš Zeman: Vyžeňte podvodníky z vedení národního parku Šumava (prachaticky.denik.cz)

Vimperk – Bývalý ředitel Národního parku Šumava Jiří Mánek dostal od prezidenta medaili za zásluhy za pokus o záchranu šumavské přírody už před více než rokem. V úterý ve Vimperku slyšel z úst prezidenta republiky Miloše Zemana zase veřejnou pochvalu.

"„Co na to říct? Jedině to, že pan prezident Zeman je ohledně názorů na Národní park Šumava velice moudrým mužem," komentoval vyjádření prezidenta Jiří Mánek, který byl na mítinku přítomen.
Pan prezident prý Šumavu několikrát prošel. „Vystoupal jsem i k Plešnému jezeru, abych se podíval na obrovské množství uschlých lesů, které způsobil bývalý ministr a přítel kůrovce Martin Bursík," řekl Vimperákům. Jedna z možností je prý i zrušení Národního parku Šumava.

Národní park je pro Vimperáky téma víc než citlivé a názory pana prezidenta odměňovali potleskem. Pan prezident je proto vyzval: „Vyžeňte podvodníky z vedení šumavského národního parku." Se zrušením Národního parku Šumava ale Jiří Mánek nesouhlasí. „S výměnou jeho vedení určitě," odpověděl na otázku Deníku.

S názory prezidenta Zemana na Národní park Šumava se ztotožňuje také Stanislav Kantor z Vimperka, který na setkání přišel jako fanoušek Miloše Zemana. „Má pravdu v tom, co říkal o šumavském národním parku, je to tam zdevastované. Já dělal dlouhé roky u lesů a vím, jak to je u nich a jak vedle v parku. A rozdíl je to veliký. My zasahovali proti kůrovci pořád, v parku se nechával. Padl tam strom a nesmělo se to postříkat," potvrdil jeho slova."

Komentáře   

+3 # Máchal 2017-06-20 15:26
To je sranda, jak se z novin snadno pozná, že zas budou nějaké volby, ani to slovo nemusí nikdo zmínit.
+13 # Tomassk 2017-06-20 07:24
Vyhnat podvodníky ze Šumavy? To se snáz zboří Praha.
-17 # lesmistr 2017-06-15 00:59
Zeman by vyhnal podvodníky z vedení NPŠ a potom park zrušil. Nebo by to udělal současně. Ještě lépe. Mánkovi se líbí jenom první část. Ani se mu nedivím. Tak rád by se tam vrátil. Do zrušeného NP už by se vrátit nemohl. Z toho už nic nekouká. Zeman je skutečně, jak říká Mánek, velice MOUDRÝ muž! Tak ty jeho moudrosti, Mánku, nejenom poslouchejte, ale hleďte se podle nich i chovat. A nejenom použít to, to, co se Vám od moudrého muže hodí. A příště si zazpívejte s Vlastou Burianem .."nedaj-li medaili, že bude po mně". Bože, jak hluboko někdo dokáže klesnout.
Za krátký čas budou volby do PS, tak by se zase slušelo ze někoho kandidovat. Do Senátu to neklaplo, nevadí. Ve Sněmovně je víc lavic.
Ale tam je přeci jenom zádrhel. Současná sněmovna už veto přehlasovala. A ta nová se, co se nového osazenstva týká, stejně podstatně nezmění.
Vidím to už jenom pro dočasné umístění na Hradě.
Tam se pro kamaráda vždycky něco najde.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

Moravskoslezský kraj žádá více lesnických odborníků na obcích

Moravskoslezský kraj žádá více lesnických odborníků na obcích

Lesnictví

Více odborníků v oblasti lesnictví na obcích s rozšířenou působností, ale například i zjednodušení výběrových řízení na firmy likvidující kůrovcovou kalamitu by mohlo v Moravskoslezském...

Čti dál
V Mnichově byl zahájen lesnický veletrh Interforst 2018

V Mnichově byl zahájen lesnický veletrh Interforst 2018

Komerční zpráva

13. mezinárodní veletrh lesního hospodářství a lesní techniky byl 18. 7. zahájen na mnichovském výstavišti. Na veletrhu se představí 450 vystavovatelů z 27 zemí na výstavní...

Čti dál
Švédsko trápí nejhorší požáry v moderní historii

Švédsko trápí nejhorší požáry v moderní historii

Lesnictví

Aktualizováno 20. 7. Švédsko sužují kvůli neobvykle suchému a teplému počasí lesní požáry. Nejpostiženější jsou regiony Gävleborg, Jämtland a Dalarna, které leží v centrální části...

Čti dál
Do výběrového řízení na ředitele LČR se přihlásilo 11 uchazečů

Do výběrového řízení na ředitele LČR se přihlásilo 11 uchazečů

Lesnictví

Do výběrového řízení na generálního ředitele státního podniku Lesy ČR se přihlásilo 11 uchazečů, sdělilo 16. července tiskové oddělení ministerstva zemědělství. Příchod nového ředitele do...

Čti dál

20°C

ČR - aktuální počasí

Část.zataženo

Vlhkost: 60%

Vítr: 6.44 km/h

  • 23 Čec 2018 28°C 15°C
  • 24 Čec 2018 28°C 17°C

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK PEFC Lesnicko-dřevařská komora ČR

Naše další weby