Přihlásit

Hugo Meisl aneb Vynález moderního fotbalu (A. a W. Hafer)

Tisk
345 stran, formát 173x245 mm, pevná knižní vazba, barevná laminovaná obálka, černobílé fotografie. V r. 2011 vydalo jako první české vydání nakladatelství Lesnická práce, cena 380 Kč.
Hugo_Meisl_aneb__4e11afd193a03.jpgHugo_Meisl_aneb__4e11afd193a03.jpg

Původní cena: 380 Kč
Sleva: -230 Kč
Cena:150 Kč
Cena bez DPH: 136 Kč
DPH:14 Kč
Popis produktu

Kniha přináší podrobný životopis tohoto legendárního otce rakouského „zázračného týmu“ a ústřední osobnosti dějin evropského fotbalu. Kolem roku 1930 vynikajícím uměním hry nadchl evropské davy. Zároveň působil jako důležitý průkopník modernizace hry: pokrokovými metodami tréninku, zaváděním profesionalismu ve fotbalu a vytvořením evropských soutěží. „Vynález moderního fotbalu“ charakterizují tři aspekty: jeho kvalita jako masové podívané, jeho komercializace a jeho organizátorská a hráčská a kulturní internacionalita. Zvláštní zásluha Hugo Meisla spočívala v tom, že si jako jeden z prvních uvědomil tuto zcela novou povahu moderního fotbalu a její rozvoj poháněl kupředu. Se zavedením profesionálního fotbalu v Rakousku vytvořil Hugo Meisl ekonomické základy pro fotbalový sport jako masový fenomén. Přispěl k zasazení fotbalu do profesionálních mezinárodních struktur, počínaje reformou FIFA, přes vytvoření mistrovství světa (přičemž Hugo Meisl chtěl vlastně vždy spíš mistrovství Evropy), až k organizaci evropských soutěží pro klubová a národní mužstva (pohárem Mitropa pro klubová mužstva a Mezinárodním pohárem pro národní mužstva). Teprve v tomto kontextu se mohla rozvinout vlastní, jak bychom dnes řekli, „kultura fanoušků“.
Hugo Meisl se narodil 16. listopadu 1881 v Malešově, asi sedm kilometrů od malebného středověkého hornického města Kutné Hory. Dva z jeho vnuků, historikové Andreas a Wolfgang Haferovi, vykreslují fascinující portrét Hugo Meisla založený na důkladných rešerších. Kniha popisuje velkou epochu fotbalu stejně napínavě jako člověka Hugo Meisla, jenž žil celým srdcem pro svůj sport a musel přitom bojovat proti četným i antisemitským předsudkům.

345 stran, formát 173x245 mm, pevná knižní vazba, barevná laminovaná obálka, černobílé fotografie. V r. 2011 vydalo jako první české vydání nakladatelství Lesnická práce, cena 380 Kč.

 

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby