Přihlásit

Zvěřinu pro Zemana dodal jeho sponzor (Lidové noviny)

PRAHA
Je libo jelena siku, daňčí anebo divočáka? Přesně tyto vybrané pochoutky za čtvrt milionu korun si loni v létě objednala Lesní správa Lány, jejímž zřizovatelem je Kancelář prezidenta republiky. Na tom by asi nebylo nic zajímavého, pokud by dodavatelem nebyla společnost Agrofinance, kterou přes Euro-Agency Publicity Brno vlastní podnikatel Miroslav Schön.
Jeho jméno se od minulého týdne skloňuje v souvislosti s reklamou proti Jiřímu Drahošovi, protivníkovi Miloše Zemana v prezidentských volbách. Emoce vyvolal nápis v inzerátu: "Stop imigrantům a Drahošovi. Tato země je naše! Volte Zemana!" Zadavatelem inzerátu, který se objevil v denním tisku, je firma Euro-Agency, jejímž jednatelem je právě podnikatel Schön. Jako zhotovitel pak v inzerátu figuruje spolek Přátelé Miloše Zemana. Spolek, který podporuje kandidaturu současné hlavy státu, vede hradní kancléř Vratislav Mynář.
Osudy Schöna s Milošem Zemanem se propojují i ve sponzorském seznamu, který před druhým kolem prezidentského klání zveřejnil Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí. Euro-Agency podle něj poskytla nepeněžitou podporu na Zemanovu kampaň za 1,4 milionu korun. A to formou inzerce v denním tisku.
Oba muže spojuje i zájem o čínské investice. Zemanovy česko-čínské vazby jsou již notoricky známé. A Schön je místopředsedou představenstva prodejce zahradní techniky - společnosti Mountfield. Tu koupila čínská společnost Eurasia Development Group Limited.
Proti spojování s prezidentskou kampaní se ale firma ohradila. "Společnost Mountfield se distancuje od kampaně na podporu kandidáta na prezidenta Miloše Zemana a v neprospěch kandidáta Jiřího Drahoše," uvedla mluvčí Mountfieldu Kateřina Böhmová. Kampaň je podle ní aktivitou spolku Přátelé Miloše Zemana, firmy Euro-Agency a podnikatele Schöna.
Časopis Respekt také upozornil na údajné propojení Schöna a vlivného jihočeského podnikatele Pavla Dlouhého. S ním se v podniku Lesy Hluboká potkal i ředitel Lesní správy Lány Miloš Balák.

Komentáře   

+2 # lesmistr 2018-01-26 00:00
V Lánech v oboře se chovají stovky kusů zvěře jelena siky a zvěře dančí. Divočáci jsou tam také, ale spíš jako zvěř "trpěná".Těžko by si správa objednala něco, co má tzv. doma. Takže mně význam článku moc nedává smysl. Kdyby si správa objednala to, co má tzv. doma, tak by to nebylo zrovna normální. Navíc tam bývala (nevím, zda je i dnes) i bourárna s velkou chladírnou. Není ta zpráva o lesní správě nějaká zkreslená?

K ostatnímu obsahu článku však bez komentáře.
To jsou všeobecné známé věci, které se dějí nejenom kolem správy, ale kolem celého Hradu. Vráně k vráně a rovný rovného...

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

Lesnická sdružení se ohradila proti připomínkovému řízení k vyhlášce 83/1996

Lesnická sdružení se ohradila proti připomínkovému řízení k vyhlášce 83/1996

Lesnictví

Lesnické organizace a profesní lesnická sdružení se v posledních dnech ohradily proti - podle svých slov nestandardnímu - vývoji připomínkovému řízení při schvalování nové vyhlášky...

Čti dál
Škody po víkendových vichřicích odhadují LČR na 300 000 kubíků

Škody po víkendových vichřicích odhadují LČR na 300 000 kubíků

Lesnictví

Doplněno 24. 9. Vichřice, které o víkendu zasáhly Českou republiku, poničily podle předběžných odhadů v lesích státního podniku Lesy České republiky přibližně 300.000 metrů krychlových...

Čti dál
Podle lesnického think tanku letos škody v lesích přesáhnou 12 mld. korun

Podle lesnického think tanku letos škody v lesích přesáhnou 12 mld. korun

Lesnictví

Převis nabídky kalamitního dříví na trhu se projevil drastickým propadem jeho cen. Příjmy z prodeje dříví již vlastníkům lesů nemusí pokrýt ani náklady na povinnou...

Čti dál
SVOL: Zákaz úmyslných těžeb zlikviduje nestátní vlastníky lesů

SVOL: Zákaz úmyslných těžeb zlikviduje nestátní vlastníky lesů

Lesnictví

Nová anketa! Ministr zemědělství Miroslav Toman 12. 9. prohlásil, že MZe zvažuje plošný zákaz mýtních úmyslných těžeb jako opatření podporující rychlejší zpracování kůrovcové kalamity. Jak uvádí...

Čti dál

2°C

ČR - aktuální počasí

Část.zataženo

Vlhkost: 80%

Vítr: 11.27 km/h

  • 26 Zář 2018 15°C 0°C
  • 27 Zář 2018 20°C 6°C

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK PEFC Lesnicko-dřevařská komora ČR

Naše další weby