Přihlásit

Zvěřinu pro Zemana dodal jeho sponzor (Lidové noviny)

PRAHA
Je libo jelena siku, daňčí anebo divočáka? Přesně tyto vybrané pochoutky za čtvrt milionu korun si loni v létě objednala Lesní správa Lány, jejímž zřizovatelem je Kancelář prezidenta republiky. Na tom by asi nebylo nic zajímavého, pokud by dodavatelem nebyla společnost Agrofinance, kterou přes Euro-Agency Publicity Brno vlastní podnikatel Miroslav Schön.
Jeho jméno se od minulého týdne skloňuje v souvislosti s reklamou proti Jiřímu Drahošovi, protivníkovi Miloše Zemana v prezidentských volbách. Emoce vyvolal nápis v inzerátu: "Stop imigrantům a Drahošovi. Tato země je naše! Volte Zemana!" Zadavatelem inzerátu, který se objevil v denním tisku, je firma Euro-Agency, jejímž jednatelem je právě podnikatel Schön. Jako zhotovitel pak v inzerátu figuruje spolek Přátelé Miloše Zemana. Spolek, který podporuje kandidaturu současné hlavy státu, vede hradní kancléř Vratislav Mynář.
Osudy Schöna s Milošem Zemanem se propojují i ve sponzorském seznamu, který před druhým kolem prezidentského klání zveřejnil Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí. Euro-Agency podle něj poskytla nepeněžitou podporu na Zemanovu kampaň za 1,4 milionu korun. A to formou inzerce v denním tisku.
Oba muže spojuje i zájem o čínské investice. Zemanovy česko-čínské vazby jsou již notoricky známé. A Schön je místopředsedou představenstva prodejce zahradní techniky - společnosti Mountfield. Tu koupila čínská společnost Eurasia Development Group Limited.
Proti spojování s prezidentskou kampaní se ale firma ohradila. "Společnost Mountfield se distancuje od kampaně na podporu kandidáta na prezidenta Miloše Zemana a v neprospěch kandidáta Jiřího Drahoše," uvedla mluvčí Mountfieldu Kateřina Böhmová. Kampaň je podle ní aktivitou spolku Přátelé Miloše Zemana, firmy Euro-Agency a podnikatele Schöna.
Časopis Respekt také upozornil na údajné propojení Schöna a vlivného jihočeského podnikatele Pavla Dlouhého. S ním se v podniku Lesy Hluboká potkal i ředitel Lesní správy Lány Miloš Balák.

Komentáře   

+2 # lesmistr 2018-01-26 00:00
V Lánech v oboře se chovají stovky kusů zvěře jelena siky a zvěře dančí. Divočáci jsou tam také, ale spíš jako zvěř "trpěná".Těžko by si správa objednala něco, co má tzv. doma. Takže mně význam článku moc nedává smysl. Kdyby si správa objednala to, co má tzv. doma, tak by to nebylo zrovna normální. Navíc tam bývala (nevím, zda je i dnes) i bourárna s velkou chladírnou. Není ta zpráva o lesní správě nějaká zkreslená?

K ostatnímu obsahu článku však bez komentáře.
To jsou všeobecné známé věci, které se dějí nejenom kolem správy, ale kolem celého Hradu. Vráně k vráně a rovný rovného...

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

MZe chce v souvislosti s africkým morem prasat zavést plošné zástřelné

MZe chce v souvislosti s africkým morem prasat zavést plošné zástřelné

Myslivost

Ministerstvo zemědělství plánuje zavést zástřelné po celé republice, za jedno odlovené divoké prase by lovec měl dostat 2000 Kč. ČTK to řekl ministr zemědělství v...

Čti dál
K návrhu novely zákona o zbraních

K návrhu novely zákona o zbraních

Myslivost

Dne 7. února 2018 vláda schválila návrh zákona, kterým se mění zákon č. 119/2002 Sb., o střelných zbraních a střelivu (zákon o zbraních), ve znění...

Čti dál
Je důležité vést mladou generaci ke schopnostem kritického myšlení

Je důležité vést mladou generaci ke schopnostem kritického myšlení

Lesnictví

Mendelova univerzita v Brně vznikla již v roce 1919. Ke stoletému výročí ji povede profesorka Danuše Nerudová, první rektorka v historii univerzity. Jedním z jejích...

Čti dál
Agrární komora a část lesníků žádají po vládě opatření kvůli kalamitě

Agrární komora a část lesníků žádají po vládě opatření kvůli kalamitě

Lesnictví

Agrární komora ČR vyzvala vládu v demisi, aby prosadila mimořádná řešení kalamitní kůrovcové situace. V legislativě by měl kabinet premiéra Andreje Babiše (ANO) vyřešit parametry...

Čti dál

-8°C

ČR - aktuální počasí

Přev.zataženo

Vlhkost: 65%

Vítr: 35.40 km/h

  • 19 Bře 2018 -2°C -8°C
  • 20 Bře 2018 2°C -6°C

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK PEFC Lesnicko-dřevařská komora ČR

Naše další weby