Přihlásit

Zvěřinu pro Zemana dodal jeho sponzor (Lidové noviny)

PRAHA
Je libo jelena siku, daňčí anebo divočáka? Přesně tyto vybrané pochoutky za čtvrt milionu korun si loni v létě objednala Lesní správa Lány, jejímž zřizovatelem je Kancelář prezidenta republiky. Na tom by asi nebylo nic zajímavého, pokud by dodavatelem nebyla společnost Agrofinance, kterou přes Euro-Agency Publicity Brno vlastní podnikatel Miroslav Schön.
Jeho jméno se od minulého týdne skloňuje v souvislosti s reklamou proti Jiřímu Drahošovi, protivníkovi Miloše Zemana v prezidentských volbách. Emoce vyvolal nápis v inzerátu: "Stop imigrantům a Drahošovi. Tato země je naše! Volte Zemana!" Zadavatelem inzerátu, který se objevil v denním tisku, je firma Euro-Agency, jejímž jednatelem je právě podnikatel Schön. Jako zhotovitel pak v inzerátu figuruje spolek Přátelé Miloše Zemana. Spolek, který podporuje kandidaturu současné hlavy státu, vede hradní kancléř Vratislav Mynář.
Osudy Schöna s Milošem Zemanem se propojují i ve sponzorském seznamu, který před druhým kolem prezidentského klání zveřejnil Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí. Euro-Agency podle něj poskytla nepeněžitou podporu na Zemanovu kampaň za 1,4 milionu korun. A to formou inzerce v denním tisku.
Oba muže spojuje i zájem o čínské investice. Zemanovy česko-čínské vazby jsou již notoricky známé. A Schön je místopředsedou představenstva prodejce zahradní techniky - společnosti Mountfield. Tu koupila čínská společnost Eurasia Development Group Limited.
Proti spojování s prezidentskou kampaní se ale firma ohradila. "Společnost Mountfield se distancuje od kampaně na podporu kandidáta na prezidenta Miloše Zemana a v neprospěch kandidáta Jiřího Drahoše," uvedla mluvčí Mountfieldu Kateřina Böhmová. Kampaň je podle ní aktivitou spolku Přátelé Miloše Zemana, firmy Euro-Agency a podnikatele Schöna.
Časopis Respekt také upozornil na údajné propojení Schöna a vlivného jihočeského podnikatele Pavla Dlouhého. S ním se v podniku Lesy Hluboká potkal i ředitel Lesní správy Lány Miloš Balák.

Komentáře   

+2 # lesmistr 2018-01-26 00:00
V Lánech v oboře se chovají stovky kusů zvěře jelena siky a zvěře dančí. Divočáci jsou tam také, ale spíš jako zvěř "trpěná".Těžko by si správa objednala něco, co má tzv. doma. Takže mně význam článku moc nedává smysl. Kdyby si správa objednala to, co má tzv. doma, tak by to nebylo zrovna normální. Navíc tam bývala (nevím, zda je i dnes) i bourárna s velkou chladírnou. Není ta zpráva o lesní správě nějaká zkreslená?

K ostatnímu obsahu článku však bez komentáře.
To jsou všeobecné známé věci, které se dějí nejenom kolem správy, ale kolem celého Hradu. Vráně k vráně a rovný rovného...

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

Těžba dřeva loni překročila devatenáct milionů metrů krychlových

Těžba dřeva loni překročila devatenáct milionů metrů krychlových

Lesnictví

Doplněno o grafy. Těžba dřeva v českých lesích loni stoupla o desetinu na rekordních 19,4 milionu metrů krychlových. Těžba tak pokořila rekord z roku 2007...

Čti dál
Hnutí Duha předalo vládě komplexní balíček opatření pro zdravé lesy

Hnutí Duha předalo vládě komplexní balíček opatření pro zdravé lesy

Lesnictví

Hnutí Duha vytvořilo balíček opatření, která by podle zmíněného návrhu pomohla k lepšímu stavu lesů v zemi. Po krátkém happeningu ho ve středu 13. 6...

Čti dál
Asociace nabízí tisíc romských pracovníků na boj proti kůrovci

Asociace nabízí tisíc romských pracovníků na boj proti kůrovci

Lesnictví

Asociace romských podnikatelů a spolků nabídla tisíc pracovníků, kteří jsou dlouhodobě evidováni na úřadech práce, na práci v lesích při boji proti kůrovci. Poslala proto...

Čti dál
MZe reaguje na kritiku vyhlášky o zpracování OPRL a o vymezení HS

MZe reaguje na kritiku vyhlášky o zpracování OPRL a o vymezení HS

Lesnictví

Navrhovaná novela vyhlášky o lesích vzbudila rozruch. V médiích a na internetu se objevilo několik poplašných tvrzení například o tom, že určuje druhovou skladbu lesů...

Čti dál

16°C

ČR - aktuální počasí

Přev.zataženo

Vlhkost: 59%

Vítr: 28.97 km/h

  • 21 Čer 2018 30°C 14°C
  • 22 Čer 2018 15°C 10°C

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK PEFC Lesnicko-dřevařská komora ČR

Naše další weby