Přihlásit

Zkoušky uchazečů o první lovecký lístek (Žďárský deník)

Zkoušení se týkalo sedmi předmětů myslivosti

V pátek 26. ledna 2018 se ve 12 hodin v příjemném prostředí velkého sálu v budově OMS Žďár nad Sázavou uskutečnily zkoušky uchazečů o první lovecký lístek. Ke zkouškám se doslavilo 19 adeptů. Adepti byli zkoušeni ze znalostí zkušebním senátem v tomto složení: předseda - Oldřich Sedlář, místopředseda - Jan Kožený ml., členové zkušebního senátu - Miroslav Dimec - historie, Zdeněk Požár - legislativa, Ladislav Hromádko - zoologie, Stanislav Císař. - péče o zvěř, Jan Kesner - kynologie, Jan Kožený st. - střelectví, Jan Velík - lovectví. Zkoušení se tedy týkalo sedmi předmětů, přičemž všetečné otázky se týkaly nejen teoretických, ale i praktických znalostí.
Zkoušky zahájil předseda zkušebního senátu Oldřich Sedlář, který přivítal všechny přítomné účastníky a představil zkušební komisaře senátu. Poté proběhla praktická zkouška před senátem. Z celkového počtu 19 uchazečů o první lovecký lístek jich úspěšně vykonalo zkoušku 17, z toho čtyři s vyznamenáním. Dvě adeptky neprospěly z jednoho předmětu a byl jim sdělen opravný termín zkoušek. Na začátku kurzu bylo přihlášeno celkem 21 uchazečů.
Dva z nich si však kvůli pracovnímu vytížení nebo z osobních důvodů termín zkoušek odložili.
Úroveň znalostí uchazečů o první lovecký lístek byla dobrá a snad bude mít v budoucnu vzrůstající tendenci. Doufám, že to nebylo jejich poslední myslivecké vzdělání a budou v něm i nadále pokračovat. V loňském roce bylo pro adepty organizováno společné dvoudenní opakování ze všech zkušebních předmětů, kde dolaďovali otázky, které nebyly zcela jasné, a tři dny praktický výcvik ve střelbě.
Chci poděkovat všem, kteří se na organizaci zkoušek o první lovecký lístek podíleli. Především jednateli Okresního mysliveckého spolku ČMMJ ve Žďáře nad Sázavou Oldřichu Sedlářovi za organizaci zkoušek, lektorům za kvalitní přípravu uchazečů a také jednotlivým honitbám za umožnění absolvování roční adeptské praxe.
Závěrem zkoušek předal předseda zkušebního senátu vysvědčení všem úspěšným absolventům, poděkoval všem účastníkům a popřál novým myslivcům bohaté myslivecké zážitky při praktickém výkonu práva myslivosti v honitbách. Od ledna probíhá další myslivecký kurz, který jistě stejně tak dobře připraví uchazeče k úspěšnému složení zkoušek.
 

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

Stav lesů na Vysočině se kvůli suchu zhoršuje nejrychleji v ČR

Stav lesů na Vysočině se kvůli suchu zhoršuje nejrychleji v ČR

Lesnictví

Stav lesů na Vysočině se kvůli suchu zhoršuje asi nejrychleji v Česku, i kvůli vysokému zastoupení smrků. Oslabené stromy se nedokážou bránit kůrovci, který je...

Čti dál
Generálním ředitelem Lesů ČR se stane od září Josef Vojáček

Generálním ředitelem Lesů ČR se stane od září Josef Vojáček

Lesnictví

Aktualizováno 14. 8. Novým generálním ředitelem státního podniku Lesy ČR se od 1. září 2018 stane současný šéf Vojenských lesů a statků ČR (VLS) Josef...

Čti dál
Čína má zájem o další české dřevo

Čína má zájem o další české dřevo

Lesnictví

Lesy České republiky jednají se zástupci Číny o dalších kontraktech spojených s prodejem dříví. Přebytek dříví na středoevropském trhu a nejistota odbytu vedly zástupce podniku Lesy...

Čti dál
SVOL: Kůrovcová kalamita nekončí, je potřeba hledat odbyt dřeva

SVOL: Kůrovcová kalamita nekončí, je potřeba hledat odbyt dřeva

Lesnictví

Současným stavem kůrovcové kalamity a možnostmi jejího řešení u nestátních vlastníků lesů se zabýval na svém pravidelném jednání republikový výbor SVOL. Konstatoval, že nečinnost státní...

Čti dál

31°C

ČR - aktuální počasí

Slunečno

Vlhkost: 22%

Vítr: 22.53 km/h

  • 20 Srp 2018 32°C 16°C
  • 21 Srp 2018 28°C 18°C

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK PEFC Lesnicko-dřevařská komora ČR

Naše další weby