Přihlásit

Zkoušky uchazečů o první lovecký lístek (Žďárský deník)

Zkoušení se týkalo sedmi předmětů myslivosti

V pátek 26. ledna 2018 se ve 12 hodin v příjemném prostředí velkého sálu v budově OMS Žďár nad Sázavou uskutečnily zkoušky uchazečů o první lovecký lístek. Ke zkouškám se doslavilo 19 adeptů. Adepti byli zkoušeni ze znalostí zkušebním senátem v tomto složení: předseda - Oldřich Sedlář, místopředseda - Jan Kožený ml., členové zkušebního senátu - Miroslav Dimec - historie, Zdeněk Požár - legislativa, Ladislav Hromádko - zoologie, Stanislav Císař. - péče o zvěř, Jan Kesner - kynologie, Jan Kožený st. - střelectví, Jan Velík - lovectví. Zkoušení se tedy týkalo sedmi předmětů, přičemž všetečné otázky se týkaly nejen teoretických, ale i praktických znalostí.
Zkoušky zahájil předseda zkušebního senátu Oldřich Sedlář, který přivítal všechny přítomné účastníky a představil zkušební komisaře senátu. Poté proběhla praktická zkouška před senátem. Z celkového počtu 19 uchazečů o první lovecký lístek jich úspěšně vykonalo zkoušku 17, z toho čtyři s vyznamenáním. Dvě adeptky neprospěly z jednoho předmětu a byl jim sdělen opravný termín zkoušek. Na začátku kurzu bylo přihlášeno celkem 21 uchazečů.
Dva z nich si však kvůli pracovnímu vytížení nebo z osobních důvodů termín zkoušek odložili.
Úroveň znalostí uchazečů o první lovecký lístek byla dobrá a snad bude mít v budoucnu vzrůstající tendenci. Doufám, že to nebylo jejich poslední myslivecké vzdělání a budou v něm i nadále pokračovat. V loňském roce bylo pro adepty organizováno společné dvoudenní opakování ze všech zkušebních předmětů, kde dolaďovali otázky, které nebyly zcela jasné, a tři dny praktický výcvik ve střelbě.
Chci poděkovat všem, kteří se na organizaci zkoušek o první lovecký lístek podíleli. Především jednateli Okresního mysliveckého spolku ČMMJ ve Žďáře nad Sázavou Oldřichu Sedlářovi za organizaci zkoušek, lektorům za kvalitní přípravu uchazečů a také jednotlivým honitbám za umožnění absolvování roční adeptské praxe.
Závěrem zkoušek předal předseda zkušebního senátu vysvědčení všem úspěšným absolventům, poděkoval všem účastníkům a popřál novým myslivcům bohaté myslivecké zážitky při praktickém výkonu práva myslivosti v honitbách. Od ledna probíhá další myslivecký kurz, který jistě stejně tak dobře připraví uchazeče k úspěšnému složení zkoušek.
 

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

Adjunktem na léto: výzva Lesů ČR pro studenty lesnických škol

Adjunktem na léto: výzva Lesů ČR pro studenty lesnických škol

Lesnictví

Studenti středních a vysokých lesnických škol se letos v létě mohou stát na zkoušku adjunkty podniku Lesy ČR. Vyzkouší své znalosti v praxi, pomohou na kalamitních revírech...

Čti dál
Lesnický think tank navrhuje změny a opatření pro zvládnutí kalamity

Lesnický think tank navrhuje změny a opatření pro zvládnutí kalamity

Lesnictví

CZECH FOREST think tank vydal 23. 5. 2018 tiskovou zprávu, která představuje tuto iniciativu široké veřejnosti a uvádí některé návrhy opatření, které by podle názoru...

Čti dál
MZe předložilo návrh vyhlášky o OPRL a vymezení HS

MZe předložilo návrh vyhlášky o OPRL a vymezení HS

Lesnictví

Ministerstvo zemědělství předložilo do vnějšího připomínkového řízení návrh vyhlášky o zpracování oblastních plánů rozvoje lesů a o vymezení hospodářských souborů. Návrh vyhlášky byl připravován ve...

Čti dál
Pozvánka na veletrh INTERFORST 2018

Pozvánka na veletrh INTERFORST 2018

Komerční zpráva

13. mezinárodní veletrh lesního hospodářství a lesní techniky s odbornými přehlídkami a přednáškami se uskuteční 18. - 22. července 2018 v Mnichově. 

Čti dál

15°C

ČR - aktuální počasí

Jasno

Vlhkost: 78%

Vítr: 11.27 km/h

  • 27 Kvě 2018 26°C 12°C
  • 28 Kvě 2018 27°C 14°C

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK PEFC Lesnicko-dřevařská komora ČR

Naše další weby