Přihlásit

Zkoušky uchazečů o první lovecký lístek (Žďárský deník)

Zkoušení se týkalo sedmi předmětů myslivosti

V pátek 26. ledna 2018 se ve 12 hodin v příjemném prostředí velkého sálu v budově OMS Žďár nad Sázavou uskutečnily zkoušky uchazečů o první lovecký lístek. Ke zkouškám se doslavilo 19 adeptů. Adepti byli zkoušeni ze znalostí zkušebním senátem v tomto složení: předseda - Oldřich Sedlář, místopředseda - Jan Kožený ml., členové zkušebního senátu - Miroslav Dimec - historie, Zdeněk Požár - legislativa, Ladislav Hromádko - zoologie, Stanislav Císař. - péče o zvěř, Jan Kesner - kynologie, Jan Kožený st. - střelectví, Jan Velík - lovectví. Zkoušení se tedy týkalo sedmi předmětů, přičemž všetečné otázky se týkaly nejen teoretických, ale i praktických znalostí.
Zkoušky zahájil předseda zkušebního senátu Oldřich Sedlář, který přivítal všechny přítomné účastníky a představil zkušební komisaře senátu. Poté proběhla praktická zkouška před senátem. Z celkového počtu 19 uchazečů o první lovecký lístek jich úspěšně vykonalo zkoušku 17, z toho čtyři s vyznamenáním. Dvě adeptky neprospěly z jednoho předmětu a byl jim sdělen opravný termín zkoušek. Na začátku kurzu bylo přihlášeno celkem 21 uchazečů.
Dva z nich si však kvůli pracovnímu vytížení nebo z osobních důvodů termín zkoušek odložili.
Úroveň znalostí uchazečů o první lovecký lístek byla dobrá a snad bude mít v budoucnu vzrůstající tendenci. Doufám, že to nebylo jejich poslední myslivecké vzdělání a budou v něm i nadále pokračovat. V loňském roce bylo pro adepty organizováno společné dvoudenní opakování ze všech zkušebních předmětů, kde dolaďovali otázky, které nebyly zcela jasné, a tři dny praktický výcvik ve střelbě.
Chci poděkovat všem, kteří se na organizaci zkoušek o první lovecký lístek podíleli. Především jednateli Okresního mysliveckého spolku ČMMJ ve Žďáře nad Sázavou Oldřichu Sedlářovi za organizaci zkoušek, lektorům za kvalitní přípravu uchazečů a také jednotlivým honitbám za umožnění absolvování roční adeptské praxe.
Závěrem zkoušek předal předseda zkušebního senátu vysvědčení všem úspěšným absolventům, poděkoval všem účastníkům a popřál novým myslivcům bohaté myslivecké zážitky při praktickém výkonu práva myslivosti v honitbách. Od ledna probíhá další myslivecký kurz, který jistě stejně tak dobře připraví uchazeče k úspěšnému složení zkoušek.
 

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

Ministr Milek na Bruntálsku informoval o prioritách ohledně kůrovcové kalamity

Ministr Milek na Bruntálsku informoval o prioritách ohledně kůrovcové kalamity

Lesnictví

Krizový stav kvůli kůrovcové kalamitě ministr zemědělství v demisi Jiří Milek (za ANO) zatím nevyhlásí. Za momentální prioritu považuje prosazení novelizace vyhlášek, které teď vlastníkům...

Čti dál
Divoká prasata z dovozu obsahovala svalovce

Divoká prasata z dovozu obsahovala svalovce

Myslivost

Při povinném vyšetření ve Státním veterinárním ústavu Praha byla v uplynulém týdnu u tří kusů divokých prasat zjištěna masivní přítomnost nebezpečného parazita svalovce (trichinella). Jednalo se...

Čti dál
Ministr chystá kvůli kůrovci novelizaci vyhlášky, možný je i krizový stav

Ministr chystá kvůli kůrovci novelizaci vyhlášky, možný je i krizový stav

Lesnictví

Lesníci by se měli v boji s kůrovcem už letos řídit novelizovanou vyhláškou 101/1996 Sb., kterou chce ministerstvo zemědělství do měsíce aktualizovat. Povolí jim nezabývat...

Čti dál
Petr Sklenička se ujal vedení České zemědělské univerzity v Praze

Petr Sklenička se ujal vedení České zemědělské univerzity v Praze

Lesnictví

Účinné prosazování zájmů univerzity navenek a otevřený a přátelský styl řízení budou priority nového rektora prof. Ing. Petra Skleničky, CSc. Zaměřit se chce též na...

Čti dál

0°C

ČR - aktuální počasí

Zataženo

Vlhkost: 93%

Vítr: 0.00 km/h

  • 18 Úno 2018 2°C -1°C
  • 19 Úno 2018 1°C -3°C

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK PEFC Lesnicko-dřevařská komora ČR

Naše další weby