Přihlásit

Plašiče divoké zvěře se v Borském parku osvědčily, a proto začaly hlídat i Homolku (Plzeňský deník)

Čtyřiadvacet sloupků vyšlo město na 380 tisíc korun

Plzeň
Aby zejména divočáci neškodili a aby se nepotkávali s lidmi na procházkách nebo se sportovci, hlídají v Plzni už druhé místo speciální ultrazvukové plašiče zvěře.
Po Borském parku došlo na slovanskou Homolku.
"V Borském parku fungují ultrazvukové sloupky už druhým rokem. Zatímco v předchozích letech tam opakovaně docházelo k poškozování centrální travnaté plochy černou zvěří, v průběhu roku 2017 škod na trávníku výrazně ubylo a ultrazvukový systém se ukázal jako funkční. Z toho důvodu jsme se rozhodli tento systém použít k ochraně další lokality, jíž je park a lesopark na Homolce," přiblížil Petr Náhlík, náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí.
Zelené plašiče mají reproduktory, z nichž vycházejí frekvenčně různorodé zvukové signály v ultrazvukové hladině. Člověk ho neslyší, pro divoká zvířata je ale zvuk velmi nepříjemný. Sloupky jsou od sebe v takové vzdálenosti, aby se dosah ultrazvuku překrýval a vytvářel bariéru, která zvěř odradí.
Ve slovanském parku Homolka divočáci ničí trávníky v historické části i na rušných místech přímo u konečné tramvajové linky číslo 1 u náměstí Milady Horákové.
Město proto na Homolku nainstalovalo čtyřiadvacet sloupků za 380 tisíc korun. "Očekáváme, že tímto opatřením se podaří pohyb divočáků odklonit od nejfrekventovanějších partií parku a udržet černou zvěř v přirozených porostech říčního koridoru řeky Úhlavy," dodala Lucie Davídková ze Správy veřejného statku města Plzně.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

Mikov je partnerem 32. ročníku soutěže lesnické všestrannosti

Mikov je partnerem 32. ročníku soutěže lesnické všestrannosti

Komerční zpráva

Zavírací nože Mikov si odveze domů patnáctka oceněných účastníků týdenní mezinárodní soutěže v lesnických disciplínách, která probíhá od 16. do 21. dubna v Brně a...

Čti dál
Soud EU: Polsko těžbou v Bělověžském pralese porušilo unijní právo

Soud EU: Polsko těžbou v Bělověžském pralese porušilo unijní právo

Lesnictví

Lesnické zásahy a rozsáhlá těžba dřeva v polském chráněném Bělověžském pralese nejsou v souladu s právem Evropské unie. Ve svém rozsudku to dnes uvedl Soudní...

Čti dál
Naším cílem jsou prostorově, věkově i druhově diferencované porosty

Naším cílem jsou prostorově, věkově i druhově diferencované porosty

Lesnictví

Činnost ředitele úseku lesního a vodního hospodářství Lesů ČR může mít na budoucí vývoj lesnického hospodaření státního podniku zásadní vliv. Do této pozice byl na...

Čti dál
Svetmyslivosti.cz – nový myslivecký portál

Svetmyslivosti.cz – nový myslivecký portál

Myslivost

Vše o myslivosti přehledně, aktuálně, profesionálně! Lesnická práce s. r. o. u příležitosti mezinárodního lesnického a mysliveckého veletrhu Silva Regina 2018 slavnostně spustila nový myslivecký informační...

Čti dál

12°C

ČR - aktuální počasí

Přev.zataženo

Vlhkost: 82%

Vítr: 17.70 km/h

  • 20 Dub 2018 23°C 9°C
  • 21 Dub 2018 24°C 9°C

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK PEFC Lesnicko-dřevařská komora ČR

Naše další weby