Přihlásit

Plašiče divoké zvěře se v Borském parku osvědčily, a proto začaly hlídat i Homolku (Plzeňský deník)

Čtyřiadvacet sloupků vyšlo město na 380 tisíc korun

Plzeň
Aby zejména divočáci neškodili a aby se nepotkávali s lidmi na procházkách nebo se sportovci, hlídají v Plzni už druhé místo speciální ultrazvukové plašiče zvěře.
Po Borském parku došlo na slovanskou Homolku.
"V Borském parku fungují ultrazvukové sloupky už druhým rokem. Zatímco v předchozích letech tam opakovaně docházelo k poškozování centrální travnaté plochy černou zvěří, v průběhu roku 2017 škod na trávníku výrazně ubylo a ultrazvukový systém se ukázal jako funkční. Z toho důvodu jsme se rozhodli tento systém použít k ochraně další lokality, jíž je park a lesopark na Homolce," přiblížil Petr Náhlík, náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí.
Zelené plašiče mají reproduktory, z nichž vycházejí frekvenčně různorodé zvukové signály v ultrazvukové hladině. Člověk ho neslyší, pro divoká zvířata je ale zvuk velmi nepříjemný. Sloupky jsou od sebe v takové vzdálenosti, aby se dosah ultrazvuku překrýval a vytvářel bariéru, která zvěř odradí.
Ve slovanském parku Homolka divočáci ničí trávníky v historické části i na rušných místech přímo u konečné tramvajové linky číslo 1 u náměstí Milady Horákové.
Město proto na Homolku nainstalovalo čtyřiadvacet sloupků za 380 tisíc korun. "Očekáváme, že tímto opatřením se podaří pohyb divočáků odklonit od nejfrekventovanějších partií parku a udržet černou zvěř v přirozených porostech říčního koridoru řeky Úhlavy," dodala Lucie Davídková ze Správy veřejného statku města Plzně.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

Zdeněk Musil končí v pozici ředitele ALDP

Zdeněk Musil končí v pozici ředitele ALDP

Dřevařství

Největší lesnicko-dřevařská profesní organizace - Asociace lesnických a dřevozpracujících podniků (ALDP) sdružuje v lesnické sekci firmy, jejichž roční obrat přesahuje 12 miliard korun. Obrat firem...

Čti dál
Na Zlínsku zvýší zástřelné za ulovené divočáky

Na Zlínsku zvýší zástřelné za ulovené divočáky

Myslivost

Ministerstvo zemědělství upravilo ve spolupráci se Státní veterinární správou opatření zavedená v reakci na výskyt afrického moru prasat. S účinností od 19. ledna dostanou lovci...

Čti dál
LČR chtějí přitáhnout lidi do oboru, učňům dají stipendia

LČR chtějí přitáhnout lidi do oboru, učňům dají stipendia

Lesnictví

Státní podnik Lesy České republiky chce pomoci řešit nedostatek pracovníků v lesnictví poskytnutím prospěchových stipendií žákům lesnických učilišť. Stipendium 1500 korun měsíčně by mělo žáky...

Čti dál
Novoroční anketa Lesnické práce

Novoroční anketa Lesnické práce

Lesnictví

Rok 2017 oproti předešlým rokům přinesl problémy hned v několika zásadních oblastech lesního hospodářství. Kritická situace v ochraně lesa, propady cen na trhu s dřívím...

Čti dál

1°C

ČR - aktuální počasí

Zataženo

Vlhkost: 95%

Vítr: 6.44 km/h

  • 23 Led 2018 1°C -2°C
  • 24 Led 2018 3°C 0°C

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK PEFC Lesnicko-dřevařská komora ČR

Naše další weby