Přihlásit

Plašiče divoké zvěře se v Borském parku osvědčily, a proto začaly hlídat i Homolku (Plzeňský deník)

Čtyřiadvacet sloupků vyšlo město na 380 tisíc korun

Plzeň
Aby zejména divočáci neškodili a aby se nepotkávali s lidmi na procházkách nebo se sportovci, hlídají v Plzni už druhé místo speciální ultrazvukové plašiče zvěře.
Po Borském parku došlo na slovanskou Homolku.
"V Borském parku fungují ultrazvukové sloupky už druhým rokem. Zatímco v předchozích letech tam opakovaně docházelo k poškozování centrální travnaté plochy černou zvěří, v průběhu roku 2017 škod na trávníku výrazně ubylo a ultrazvukový systém se ukázal jako funkční. Z toho důvodu jsme se rozhodli tento systém použít k ochraně další lokality, jíž je park a lesopark na Homolce," přiblížil Petr Náhlík, náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí.
Zelené plašiče mají reproduktory, z nichž vycházejí frekvenčně různorodé zvukové signály v ultrazvukové hladině. Člověk ho neslyší, pro divoká zvířata je ale zvuk velmi nepříjemný. Sloupky jsou od sebe v takové vzdálenosti, aby se dosah ultrazvuku překrýval a vytvářel bariéru, která zvěř odradí.
Ve slovanském parku Homolka divočáci ničí trávníky v historické části i na rušných místech přímo u konečné tramvajové linky číslo 1 u náměstí Milady Horákové.
Město proto na Homolku nainstalovalo čtyřiadvacet sloupků za 380 tisíc korun. "Očekáváme, že tímto opatřením se podaří pohyb divočáků odklonit od nejfrekventovanějších partií parku a udržet černou zvěř v přirozených porostech říčního koridoru řeky Úhlavy," dodala Lucie Davídková ze Správy veřejného statku města Plzně.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

Do výběrového řízení na ředitele LČR se přihlásilo 11 uchazečů

Do výběrového řízení na ředitele LČR se přihlásilo 11 uchazečů

Lesnictví

Do výběrového řízení na generálního ředitele státního podniku Lesy ČR se přihlásilo 11 uchazečů, sdělilo 16. července tiskové oddělení ministerstva zemědělství. Příchod nového ředitele do...

Čti dál
Nová účinná a jednoduchá metoda asanace kůrovcového dříví

Nová účinná a jednoduchá metoda asanace kůrovcového dříví

Lesnictví

Kůrovcová kalamita postavila vlastníky lesa před problém, jak efektivně asanovat velké objemy kůrovcem napadeného dříví. Jako vhodná metoda zejména pro menší a střední vlastníky lesů...

Čti dál
Nové větší odměrné nádobky na kůrovce

Nové větší odměrné nádobky na kůrovce

Lesnictví

KŮROVCOVÉ INFO v souvislosti s nárůstem odchytů kůrovců na mnoha lokalitách v ČR přichází s novými nádobkami na kůrovce, jejichž objem bude lépe korespondovat s...

Čti dál
Zbylé prostředky z kompenzací zemědělcům by mohly jít na boj se suchem a kůrovcem

Zbylé prostředky z kompenzací zemědělcům by mohly jít na boj se suchem…

Lesnictví

Členové CZECH FOREST think tanku navrhují, aby finanční prostředky, které nebyly vyčerpány z vyčleněných prostředků na odškodnění zemědělců za sucho v roce 2017, byly využity pro rychlou...

Čti dál

21°C

ČR - aktuální počasí

Přeháňky

Vlhkost: 68%

Vítr: 22.53 km/h

  • 17 Čec 2018 21°C 14°C
  • 18 Čec 2018 22°C 16°C

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK PEFC Lesnicko-dřevařská komora ČR

Naše další weby