Přihlásit

Otrávil sebe i psa (ahaonline.cz)

Ani sebevražda, ani násilí, ale nešťastná náhoda! Myslivec (53) na Kutnohorsku, kterého našli lidé na posedu mrtvého, si svoji smrt zavinil sám. Na čekané si přitápěl plynem a otrávil sebe i svého psa.

Muže v bezvědomí našli kolemjdoucí ve čtvrtek brzy ráno nedaleko vesničky Hodkov poblíž Zbraslavic. Vedle myslivcova těla ležel i jeho pes. Lékař mohl už jen konstatovat, že jsou oba mrtví. "Přesnou příčinu smrti určí pitva," řekla Aha! krátce poté policejní mluvčí Vendulka Marečková a s ohledem na probíhající vyšetřování odmítla sdělit další podrobnosti. Výsledky pitvy by měli mít kriminalisté k dispozici příští týden.

Není jediný
Případ rozhodně není ojedinělý. Mrtvý myslivec byl nalezen loni 10. ledna také u Podbrd na Berounsku. Na posedu se udusil, když si přitápěl propanbutanovým vařičem. "Hodně myslivců si topí, ale musí počítat s tím, že topidlo spotřebuje kyslík a způsobí smrt. Člověk postupně upadne do bezvědomí, usne a udusí se nebo umrzne. To spoustě lidem nedochází," uvedl tehdy šéf záchranné služby Trans Hospital Bořek Bulíček.

Odborník na vlastní nebezpečí
"Používání topidel na posedech zákon ani naše stanovy nijak neupravují. To, co se stalo, je samozřejmě velké neštěstí, ale v tomto případě záleží na přístupu a zodpovědnosti každého. Jestliže si myslivec na posedu přitápí, ať už kamínky na dřevo, plynem či jinak, jedná tak na své vlastní nebezpečí," říká Martina Novotná, jednatelka Českomoravské myslivecké jednoty.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

MZe předložilo návrh vyhlášky o OPRL a vymezení HS

MZe předložilo návrh vyhlášky o OPRL a vymezení HS

Lesnictví

Ministerstvo zemědělství předložilo do vnějšího připomínkového řízení návrh vyhlášky o zpracování oblastních plánů rozvoje lesů a o vymezení hospodářských souborů. Návrh vyhlášky byl připravován ve...

Čti dál
Pozvánka na veletrh INTERFORST 2018

Pozvánka na veletrh INTERFORST 2018

Komerční zpráva

13. mezinárodní veletrh lesního hospodářství a lesní techniky s odbornými přehlídkami a přednáškami se uskuteční 18. - 22. července 2018 v Mnichově. 

Čti dál
Daniel Szórád byl hostem pořadu 20 minut Radiožurnálu

Daniel Szórád byl hostem pořadu 20 minut Radiožurnálu

Lesnictví

Odvolaný generální ředitel Lesů ČR Daniel Szórád byl 16. 5. 2018 hostem pořadu 20 minut Radiožurnálu. Hlavním tématem byly důvody jeho odvolání, opatření, které Lesy...

Čti dál
ALDP: není pravda, že se kalamita vyhýbá některým vlastníkům

ALDP: není pravda, že se kalamita vyhýbá některým vlastníkům

Lesnictví

Asociace lesnických a dřevozpracujících podniků (ALDP) v tiskovém prohlášení reaguje na prohlášení vládních představitelů ke kritické situaci v lese a na trhu s dřívím. Podle...

Čti dál

20°C

ČR - aktuální počasí

Přeháňky

Vlhkost: 57%

Vítr: 28.97 km/h

  • 23 Kvě 2018 26°C 13°C
  • 24 Kvě 2018 23°C 13°C

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK PEFC Lesnicko-dřevařská komora ČR

Naše další weby