Přihlásit

Chovatelé domácích prasat z lokalit na Zlínsku svá zvířata porazit nemusí (ČT 1)

Zuzana PETRŮ, moderátorka
--------------------
Chovatelé domácích prasat z lokalit na Zlínsku, kterých se dotkla nová veterinární opatření kvůli africkému moru svá zvířata porazit nemusejí. V oblasti se nacházejí pouze 3 registrované chovy s celkem 15 prasaty. A na ty se porážka nevztahuje. Do konce ledna ale musejí sepsat veškeré chovy domácích prasat všechna města a obce ve Zlínském kraji. Příští týden se pak do oblasti vrátí i policejní odstřelovači.

Eva KROPÁČKOVÁ, mluvčí, Policejní prezidium ČR
--------------------
Policejní odstřelovači se do oblasti opět vrátí od pondělka příštího týdne v počtu přibližně 10 lidí. Opět z důvodu přesného pohybu zvěře a zefektivnění odstřelu samotných odstřelovačů. Do této oblasti bude poslán i policejní vrtulník, který bude monitorovat celý prostor a celou oblast.

redaktorka
--------------------
Zákaz vstupů do lesů, na pole a polní cesty nově platí i v katastrech Zlína Kudlov, Jaroslavice, Lípa a Želechovice. V pondělí se zřejmě zákaz rozšíří i do dalších oblastí. Podle toho, kde bude lov divokých prasat probíhat.

Aktuální informace o africkém moru prasat najdete na novém webovém portálu www.africkymorprasat.cz

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

MZe předložilo návrh vyhlášky o OPRL a vymezení HS

MZe předložilo návrh vyhlášky o OPRL a vymezení HS

Lesnictví

Ministerstvo zemědělství předložilo do vnějšího připomínkového řízení návrh vyhlášky o zpracování oblastních plánů rozvoje lesů a o vymezení hospodářských souborů. Návrh vyhlášky byl připravován ve...

Čti dál
Pozvánka na veletrh INTERFORST 2018

Pozvánka na veletrh INTERFORST 2018

Komerční zpráva

13. mezinárodní veletrh lesního hospodářství a lesní techniky s odbornými přehlídkami a přednáškami se uskuteční 18. - 22. července 2018 v Mnichově. 

Čti dál
Daniel Szórád byl hostem pořadu 20 minut Radiožurnálu

Daniel Szórád byl hostem pořadu 20 minut Radiožurnálu

Lesnictví

Odvolaný generální ředitel Lesů ČR Daniel Szórád byl 16. 5. 2018 hostem pořadu 20 minut Radiožurnálu. Hlavním tématem byly důvody jeho odvolání, opatření, které Lesy...

Čti dál
ALDP: není pravda, že se kalamita vyhýbá některým vlastníkům

ALDP: není pravda, že se kalamita vyhýbá některým vlastníkům

Lesnictví

Asociace lesnických a dřevozpracujících podniků (ALDP) v tiskovém prohlášení reaguje na prohlášení vládních představitelů ke kritické situaci v lese a na trhu s dřívím. Podle...

Čti dál

16°C

ČR - aktuální počasí

Zataženo

Vlhkost: 83%

Vítr: 11.27 km/h

  • 23 Kvě 2018 23°C 13°C
  • 24 Kvě 2018 23°C 13°C

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK PEFC Lesnicko-dřevařská komora ČR

Naše další weby