Přihlásit

Zlínská radnice omezila kvůli následkům vichru vstup do lesů (ČTK)

Zlínská radnice omezila kvůli následkům nedělního silného větru vstup do městských lesů. Stromy jsou tam silně poškozené. Při kontrole se ukázalo, že pohyb pod stromy není bezpečný, některé stromy jsou nestabilní, řekl ČTK mluvčí zlínské radnice Zdeněk Dvořák. Lidé mohou ode dneška až do 1. února příštího roku chodit jen po zpevněných cestách.

"Vstup do lesních porostů mimo cesty je zakázán. Nejnavštěvovanějšího areálu lesa v lokalitě Tlustá hora se omezení týká také," uvedl mluvčí, podle kterého bude v případě nutnosti omezení prodlouženo. Škody, které vítr způsobil na městském majetku, nejen městských lesích, ještě nejsou podle Dvořáka vyčísleny.

Na omezení pohybu v městských lesích budou veřejnost upozorňovat i informační tabule, které budou v pátek rozmístěny na Tlusté hoře.
Naopak například Městské lesy a zeleň z Valašského Meziříčí podobné opatření nezavádí. "Něco tady taky popadalo, ale situace není tak vážná. V pondělí jsme celý den situaci monitorovali. Co spadlo přes cesty, na dráty, to už zpracováváme," řekl dnes ČTK vedoucí střediska lesy Petr Čtvrtníček.

Hasiči v neděli ve Zlínském kraji kvůli silnému větru vyjížděli k 285 událostem. Odstraňovali stromy spadlé na komunikace i elektrická vedení, uvolněné či utržené střechy. Tisíce domácností byly bez dodávek elektrické energie.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

Soud EU: Polsko těžbou v Bělověžském pralese porušilo unijní právo

Soud EU: Polsko těžbou v Bělověžském pralese porušilo unijní právo

Lesnictví

Lesnické zásahy a rozsáhlá těžba dřeva v polském chráněném Bělověžském pralese nejsou v souladu s právem Evropské unie. Ve svém rozsudku to dnes uvedl Soudní...

Čti dál
Naším cílem jsou prostorově, věkově i druhově diferencované porosty

Naším cílem jsou prostorově, věkově i druhově diferencované porosty

Lesnictví

Činnost ředitele úseku lesního a vodního hospodářství Lesů ČR může mít na budoucí vývoj lesnického hospodaření státního podniku zásadní vliv. Do této pozice byl na...

Čti dál
Svetmyslivosti.cz – nový myslivecký portál

Svetmyslivosti.cz – nový myslivecký portál

Myslivost

Vše o myslivosti přehledně, aktuálně, profesionálně! Lesnická práce s. r. o. u příležitosti mezinárodního lesnického a mysliveckého veletrhu Silva Regina 2018 slavnostně spustila nový myslivecký informační...

Čti dál
Studenti jsou stále komunitou připravenou bránit demokratické principy

Studenti jsou stále komunitou připravenou bránit demokratické principy

Lesnictví

Česká zemědělská univerzita v Praze vstupuje do dalšího období s novým rektorem. Lesnická práce se ho zeptala, v čem chce tradiční univerzitu rozvíjet, jak vnímá...

Čti dál

22°C

ČR - aktuální počasí

Zataženo

Vlhkost: 44%

Vítr: 28.97 km/h

  • 23 Dub 2018 23°C 9°C
  • 24 Dub 2018 21°C 11°C

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK PEFC Lesnicko-dřevařská komora ČR

Naše další weby