Přihlásit

Zlínská radnice omezila kvůli následkům vichru vstup do lesů (ČTK)

Zlínská radnice omezila kvůli následkům nedělního silného větru vstup do městských lesů. Stromy jsou tam silně poškozené. Při kontrole se ukázalo, že pohyb pod stromy není bezpečný, některé stromy jsou nestabilní, řekl ČTK mluvčí zlínské radnice Zdeněk Dvořák. Lidé mohou ode dneška až do 1. února příštího roku chodit jen po zpevněných cestách.

"Vstup do lesních porostů mimo cesty je zakázán. Nejnavštěvovanějšího areálu lesa v lokalitě Tlustá hora se omezení týká také," uvedl mluvčí, podle kterého bude v případě nutnosti omezení prodlouženo. Škody, které vítr způsobil na městském majetku, nejen městských lesích, ještě nejsou podle Dvořáka vyčísleny.

Na omezení pohybu v městských lesích budou veřejnost upozorňovat i informační tabule, které budou v pátek rozmístěny na Tlusté hoře.
Naopak například Městské lesy a zeleň z Valašského Meziříčí podobné opatření nezavádí. "Něco tady taky popadalo, ale situace není tak vážná. V pondělí jsme celý den situaci monitorovali. Co spadlo přes cesty, na dráty, to už zpracováváme," řekl dnes ČTK vedoucí střediska lesy Petr Čtvrtníček.

Hasiči v neděli ve Zlínském kraji kvůli silnému větru vyjížděli k 285 událostem. Odstraňovali stromy spadlé na komunikace i elektrická vedení, uvolněné či utržené střechy. Tisíce domácností byly bez dodávek elektrické energie.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

Na Zlínsku zvýší zástřelné za ulovené divočáky

Na Zlínsku zvýší zástřelné za ulovené divočáky

Myslivost

Ministerstvo zemědělství upravilo ve spolupráci se Státní veterinární správou opatření zavedená v reakci na výskyt afrického moru prasat. S účinností od 19. ledna dostanou lovci...

Čti dál
LČR chtějí přitáhnout lidi do oboru, učňům dají stipendia

LČR chtějí přitáhnout lidi do oboru, učňům dají stipendia

Lesnictví

Státní podnik Lesy České republiky chce pomoci řešit nedostatek pracovníků v lesnictví poskytnutím prospěchových stipendií žákům lesnických učilišť. Stipendium 1500 korun měsíčně by mělo žáky...

Čti dál
Novoroční anketa Lesnické práce

Novoroční anketa Lesnické práce

Lesnictví

Rok 2017 oproti předešlým rokům přinesl problémy hned v několika zásadních oblastech lesního hospodářství. Kritická situace v ochraně lesa, propady cen na trhu s dřívím...

Čti dál
LČR uzavřely tendr 2018+, nejvíc smluv má Lesní společnost Ledeč

LČR uzavřely tendr 2018+, nejvíc smluv má Lesní společnost Ledeč

Lesnictví

Podpisem posledních dvou smluv uzavřel v úterý 9. 1. státní podnik Lesy České republiky (LČR) třímiliardový lesnický tendr 2018+. Z 52 územních jednotek bylo podepsáno...

Čti dál

0°C

ČR - aktuální počasí

Zataženo

Vlhkost: 91%

Vítr: 11.27 km/h

  • 20 Led 2018 1°C -2°C
  • 21 Led 2018 1°C -2°C

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK PEFC

Naše další weby