Přihlásit

Zlínská radnice omezila kvůli následkům vichru vstup do lesů (ČTK)

Zlínská radnice omezila kvůli následkům nedělního silného větru vstup do městských lesů. Stromy jsou tam silně poškozené. Při kontrole se ukázalo, že pohyb pod stromy není bezpečný, některé stromy jsou nestabilní, řekl ČTK mluvčí zlínské radnice Zdeněk Dvořák. Lidé mohou ode dneška až do 1. února příštího roku chodit jen po zpevněných cestách.

"Vstup do lesních porostů mimo cesty je zakázán. Nejnavštěvovanějšího areálu lesa v lokalitě Tlustá hora se omezení týká také," uvedl mluvčí, podle kterého bude v případě nutnosti omezení prodlouženo. Škody, které vítr způsobil na městském majetku, nejen městských lesích, ještě nejsou podle Dvořáka vyčísleny.

Na omezení pohybu v městských lesích budou veřejnost upozorňovat i informační tabule, které budou v pátek rozmístěny na Tlusté hoře.
Naopak například Městské lesy a zeleň z Valašského Meziříčí podobné opatření nezavádí. "Něco tady taky popadalo, ale situace není tak vážná. V pondělí jsme celý den situaci monitorovali. Co spadlo přes cesty, na dráty, to už zpracováváme," řekl dnes ČTK vedoucí střediska lesy Petr Čtvrtníček.

Hasiči v neděli ve Zlínském kraji kvůli silnému větru vyjížděli k 285 událostem. Odstraňovali stromy spadlé na komunikace i elektrická vedení, uvolněné či utržené střechy. Tisíce domácností byly bez dodávek elektrické energie.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

Stanislav Lolek - krajinář a malíř zvěře

Stanislav Lolek - krajinář a malíř zvěře

Myslivost

V nakladatelství Lesnická práce právě vyšla reprezentativní kniha Ing. Zdeňka Auerswalda o významném českém malíři zvěře Stanislavu Lolkovi.

Čti dál
MZe: Kalamitní dříví musí z lesa do konce března, úmyslná těžba není zakázana

MZe: Kalamitní dříví musí z lesa do konce března, úmyslná těžba není…

Lesnictví

Ministerstvo zemědělství vydalo 7. 11. 2017 nařízení (opatření obecné povahy), podle kterého musí vlastníci lesů odstranit do konce března 2018 dřevo napadené kůrovcem nebo poničené...

Čti dál
Vichřice Herwart v ČR pravděpodobně poškodila téměř 3 miliony kubíků dříví

Vichřice Herwart v ČR pravděpodobně poškodila téměř 3 miliony kubíků dříví

Lesnictví

Podle odhadů, které se v průběhu týdne stále zpřesňují bude s velkou pravděpodobností v České republice poškozeno téměř 3 miliony kubíků dříví. Odhad vychází z...

Čti dál
První odhady po vichřici: 2 mil. kubíků. MZe čeká s opatřením obecné povahy

První odhady po vichřici: 2 mil. kubíků. MZe čeká s opatřením obecné…

Lesnictví

Vichřice, která se prohnala Českou republikou 29. října poničila podle prvních odhadů až dva miliony kubíků dříví. Větrná kalamita bude mít vliv i na konečnou...

Čti dál

2°C

ČR - aktuální počasí

Zataženo

Vlhkost: 88%

Vítr: 22.53 km/h

  • 19 Lis 2017 4°C 1°C
  • 20 Lis 2017 4°C 1°C

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK PEFC