Přihlásit

Zlínská radnice omezila kvůli následkům vichru vstup do lesů (ČTK)

Zlínská radnice omezila kvůli následkům nedělního silného větru vstup do městských lesů. Stromy jsou tam silně poškozené. Při kontrole se ukázalo, že pohyb pod stromy není bezpečný, některé stromy jsou nestabilní, řekl ČTK mluvčí zlínské radnice Zdeněk Dvořák. Lidé mohou ode dneška až do 1. února příštího roku chodit jen po zpevněných cestách.

"Vstup do lesních porostů mimo cesty je zakázán. Nejnavštěvovanějšího areálu lesa v lokalitě Tlustá hora se omezení týká také," uvedl mluvčí, podle kterého bude v případě nutnosti omezení prodlouženo. Škody, které vítr způsobil na městském majetku, nejen městských lesích, ještě nejsou podle Dvořáka vyčísleny.

Na omezení pohybu v městských lesích budou veřejnost upozorňovat i informační tabule, které budou v pátek rozmístěny na Tlusté hoře.
Naopak například Městské lesy a zeleň z Valašského Meziříčí podobné opatření nezavádí. "Něco tady taky popadalo, ale situace není tak vážná. V pondělí jsme celý den situaci monitorovali. Co spadlo přes cesty, na dráty, to už zpracováváme," řekl dnes ČTK vedoucí střediska lesy Petr Čtvrtníček.

Hasiči v neděli ve Zlínském kraji kvůli silnému větru vyjížděli k 285 událostem. Odstraňovali stromy spadlé na komunikace i elektrická vedení, uvolněné či utržené střechy. Tisíce domácností byly bez dodávek elektrické energie.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

Moravskoslezský kraj žádá více lesnických odborníků na obcích

Moravskoslezský kraj žádá více lesnických odborníků na obcích

Lesnictví

Více odborníků v oblasti lesnictví na obcích s rozšířenou působností, ale například i zjednodušení výběrových řízení na firmy likvidující kůrovcovou kalamitu by mohlo v Moravskoslezském...

Čti dál
V Mnichově byl zahájen lesnický veletrh Interforst 2018

V Mnichově byl zahájen lesnický veletrh Interforst 2018

Komerční zpráva

13. mezinárodní veletrh lesního hospodářství a lesní techniky byl 18. 7. zahájen na mnichovském výstavišti. Na veletrhu se představí 450 vystavovatelů z 27 zemí na výstavní...

Čti dál
Švédsko trápí nejhorší požáry v moderní historii

Švédsko trápí nejhorší požáry v moderní historii

Lesnictví

Aktualizováno 20. 7. Švédsko sužují kvůli neobvykle suchému a teplému počasí lesní požáry. Nejpostiženější jsou regiony Gävleborg, Jämtland a Dalarna, které leží v centrální části...

Čti dál
Do výběrového řízení na ředitele LČR se přihlásilo 11 uchazečů

Do výběrového řízení na ředitele LČR se přihlásilo 11 uchazečů

Lesnictví

Do výběrového řízení na generálního ředitele státního podniku Lesy ČR se přihlásilo 11 uchazečů, sdělilo 16. července tiskové oddělení ministerstva zemědělství. Příchod nového ředitele do...

Čti dál

22°C

ČR - aktuální počasí

Jasno

Vlhkost: 43%

Vítr: 17.70 km/h

  • 20 Čec 2018 27°C 16°C
  • 21 Čec 2018 28°C 15°C

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK PEFC Lesnicko-dřevařská komora ČR

Naše další weby